Školení pro animátory

Školení pro animátory volného času

AnimatioinPoint pro tebe několikrát v roce organizuje školení animátorů. Tento kurz pro animátory volného času probíhá formou víkendového pobytu v jednom z českých hotelů a přináší vyváženou kombinaci teorie a praxe. Vše o školení o jeho výhodách a programu najdeš na následujících řádcích.

Školení animátorů AnimationPoint 2023 - závěrečná foto 2

Školení animátorů před letní sezónou 2024

Co to je to naše školení animátorů? Je to vůbec potřebné? Není to ztráta času? Hell NO!!! Školení animátorů bude nejlepší víkend, který tě doteď potkal…potom přichází samozřejmě animační léto, pojďme ale hezky postupně.

Školení zpravidla začínají ve čtvrtek odpoledne a končí v neděli na oběd. Může se také stát, že z důvodu obsazenosti hotelu zvolíme termín pátek – pondělí. V ceně 4590 Kč je kromě samotného školení také ubytování a strava. Více informací o ceně školení je v našem ceníku TADY, po rozkliknutí odkazu. Cena školení je tvůj jediný náklad na cestě za prací animátora, v AnimationPoint nemáme žádné poplatky spojené s prací animátora.

Co můžeš na školení očekávat?

 • potřebné informace o animaci a práci animátora
 • sestavení a prezentace večerního programu pro hotelové hosty
 • základy animačních aktivit pro děti
 • základy sportovních a fitness animačních aktivit
 • animační tance
 • práci s mikrofonem
 • a ještě mnohem víc! (všechno ti ale neprozradíme 🙂 )

Co za svých 4590 Kč dostaneš?

 • super školení
 • 3 noci v 3* hotelu Astra v Srbech (u Kladna)
 • plná penze během školení
 • ANO, čteš dobře. V této ceně je ubytování i stravování!
 • manuál animátora AnimationPoint
 • hezké žluté animační triko AnimationPoint
 • certifikát o absolvování školení
 • více info v sekci ceník AnimationPoint

Termíny školení před sezónou 2024

Termíny školení nejsou veřejné. Školíme jen animátory, které jsme vybrali během našich castingů. Školení pořádáme v období únor – červen, před sezónou chystáme 3 – 4 školení. 

Stojí to školení fakt za to? Co říkají animátoři?

Školení mi pomohlo extrémně. nedovedu si představit vyjet bez něj. Za to vám patří to největší díky.
Animátorka Kristýna
Řecko - Rodos
Školení bylo naprosto špičkové, jeden z nejlepších víkendu mého života. Rozhodně velice důležité pro první sezónu v zahraničí.
Animátor Jakub
Zakynthos - Řecko
Školení luxusní, opravdu jste se nás snažili připravit na všechno, různé možnosti a problémky, které by případně mohly nastat. Vždycky jste byli upřímní, uváděli věci na pravou míru.
Animátorka Barča
Tunis
Byla jsem připravena na sezónu díky školení a balíčku s videí a informacemi, který jsem obdržela.
Animátorka Eliška
Egypt - Marsa Alam

A jak to na našem školení vypadá?

Proč školení od AnimationPoint?

1. (Nejenom) základ k práci animátora

Naše školení resp. trénink pro animátory ti dá nezbytný teoretický i praktický základ, který budeš k práci potřebovat.

2. Školení naostro

Animace je pro lidi a bez nich to nemá význam. Proto i naše školení probíhá v naprosté interakci s nimi. V hotelu budou kromě nás i reální hosté, což patřičně využijeme a připravíme jim večerní program! To znamená, že už během školení si budeš moci vyzkoušet komunikaci a práci s hosty, kterých v létě bude více než dost.

3. Žádné trápení na úvod sezóny

I my známe animátory, kteří svou práci po příjezdu nezvládali, nevěděli nic o fungování animačního týmu a první 2 nebo 3 týdny pro ně byly hotovým peklem. Právě proto je absolvování školení téměř nutností. Po něm se úvodního animačního stresu a trápení nemusíš obávat. Budeš vědět proč je důležité vyměnit po večerním programu plakáty, proč dorazit včas na animační meeting nebo co se může stát, když řekneš hostům, s kým spí tvůj šéfanimátor.

4. Víkend plný zábavy

Naše školení není pouhých několik hodin ve školící místnosti. Čeká tě nabitý víkendový program plný animace a zábavy! Sám uvidíš, že se ti ze školení bude těžko odcházet. Kdo ví, možná na školení poznáš i své budoucí kolegy.

Otázky ke školení?

AnimationPoint jako jediný v České republice organizuje školení “naostro”. To znamená, že nebudeš jenom zavřený ve školící místnosti, kde do tebe budeme cpát samou teorii. Naopak, naše školení je vyváženou kombinací teorie a praxe a odehrává se v jednom z našich partnerských hotelů. Během školení budeš mít možnost osahat si animaci od A po Z. Navíc zažiješ skvělý víkend, z kterého se ti bude jenom těžko odcházet zpátky domů.

Možná si říkáte, proč nemáme školení v Praze, Brně, Plzni, Ostravě apod. Odpověď je jednoduchá. Výběr místa konání našeho školení je náročný. Ke školení potřebujeme dokonalé podmínky. Hezkou školící místnost, kde můžeme skákat, křičet, tančit (jednoduše dělat bordel) a nikoho nerušit. Dále potřebujeme podmínky na sport – bazén, šipky, ping – pong. Máme rádi dobré jídlo, a to v Astře rozhodně mají. Během školení připravíme a následně hostům odprezentujeme večerní animační program, potřebujeme také hotel, ve kterém někdo bude. No a také myslíme na to, že mnoho z vás ještě studuje, a proto naše školení nemůže stát majlant. Všechny tyhle kritéria splňuje Hotel Astra! Pokud máš pro nás tip na jiné místo, kde by se naše školení mohlo uskutečnit, neváhej nám napsat.

Autem

Hotel Astra (mrkni na mapu) naleznete v tichém lesním prostředí v bezprostřední blízkosti Turyňského rybníka, nedaleko města Kladno a pouze 25 km od Prahy. Při cestě z Prahy využijte dálnici R6 směr Karlovy Vary, sjezd z dálnice Velká Dobrá. Při vjezdu do Velké Dobré na kruhovém objezdu sjezd třetí exit směr Doksy. V Doksích odbočte doprava směr Srby a za 1km po hlavní silnici jste dosáhli cíle – Hotelu Astra. 

Autobus

Hotel Astra se nachází nedaleko vesnice Kamenné Žehrovice. Přímo před hotel jezdí z Kladna a Prahy (s 1 přestupem) autobus MHD. Zastávka se jmenuje “Kamenné Žehrovice, Vaňkovka”. Pokud chcete bez přestupu, tak do zastávky “Kamenné Žehrovice, Háje”.

V případě, že pojedete přímo z Prahy, máme tedy 2 možnosti:

 1. Ze zastávky “Praha – Zličín” do zastávky “Kamenné Žehrovice, Vaňkovka” s 1 přestupem v Tuchlovicích za 36 minut. Autobus jezdí každých 30 – 60 minut a určitě si spoj vyhledej v předstihu na webu jizdnirady.cz.
 2. Ze zastávky “Praha – Zličín” do zastávky “Kamenné Žehrovice, Háje” přímym busem za 23 minut. Autobus jezdí každých 30 – 60 minut. Určitě si spoj vyhledej dopředu na webu jizdnirady.cz. Po vystoupení z autobusu na zastávce “Kamenné Žehrovice, Háje”, tě čeká 15 procházka kolem rybníka až k hotelu Astra. Link na mapu je k dispozici tady. 

Vlak

Nestojí to za řeč, spoje jsou nic moc. Spojení ale dohledáte na webu jizdnirady.cz

 • pohodlné sportovní oblečení a obuv (triko na školení od nás dostaneš)
 • slušné oblečení na večer (žádné obleky a róby prosím, stačí něco v čem se cítíš prostě fajn)
 • bílé a černé triko (ideálně bez nápisů)
 • černé legíny (holky)
 • plavky a žabky (využijeme také bazén)

Všichni naši animátoři, kteří se chystají na 1. animační sezónu budou muset absolvovat školení.

Je potřebné si uvědomit, že práce animátora není placená dovolená. Předpokládáme, že se chystáš na svojí premiérovou animační sezónu. V tom případě, pro tebe budou první týdny fakt náročné. Možná budeš také přemýšlet nad návratem domů.

Na školení tě na všechno připravíme a do destinace dorazíš již jako hotový animátor. Navíc, budeš mít možnost poznat náš tým, se kterým budeš v průběhu sezóny následně komunikovat. Náš vztah tedy nebude anonymní.

Byli bychom rádi, aby se školení zúčastnilo co možno nejvíc našich animátorů. Každý animátor je naše vizitka a proto chceme každého před sezónou pořádně poznat. Z našich statistik také víme, že animátoři, kteří na školení nedorazili, se mnohem častěji vracejí předčasně domů.

Začátek školení je během prvního dne dopoledne, cca 10:30 – 11:00. Konkrétní čas upřesníme v e-mailu před školením. V případě, že máš v ten den něco fakt ale fakt hodně důležitého na práci a můžeš dorazit až odpoledne, dej nám prosím vědět, nějak to společně vymyslíme.

Závěrečný den končíme školení cca 14:00. Strava začíná první den obědem a končí poslední den také obědem. Prosíme, vyber si termín, který ti fakt vyhovuje, není vhodné, pokud nemáš možnost absolvovat první nebo poslední den školení.

Chci se STÁT ANIMÁTOREM!