F.A.Q.

Často se nás ptáte resp. F.A.Q.

Je podmínkou vycestování za prací animátora dovršení věku 18 let?

Ano, no tuto skutečnost nedokážeme ovlivnit, požadavek dovršení věku 18 let přichází ze strany našich partnerů.

Co mám udělat, když se chci stát animátorkou resp. animátorem?

První krok máš úspěšně za sebou – si na správné adrese! Stačí vyplnit náš registrační formulář, který je velice jednoduchý a nezabere ani 5 minut tvého času. Všechno o animaci, nabízených pracovních pozicích, školeních a castinzích můžeš následně najít na těchto našich webových stránkách. V případě, že si nenašel, to co si hledal nebo máš další jiné dotazy, neváhej a napiš nám info@animationpoint.cz.

Musím plynule ovládat anglický jazyk?

Ano, znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni je základním předpokladem k získání práce animátora. Pracovat budeš v mezinárodním animačním týmu a s kolegy budeš komunikovat právě v angličtině. Samozřejmostí je dennodenní kontakt s hotelovými hosty, který bude ve většině případu také v anglickém jazyce.

Musím bezpodmínečně ovládat i druhý cizí jazyk?

Znalost dalšího cizího jazyka není podmínkou, na druhé straně je obrovskou výhodou. Mnohokrát se stává, že ovládáním druhého cizího jazyka „oslovíš“ našeho partnera, co ti následně snadněji práci zabezpečí nebo dokonce vylepší tvé platové ohodnocení. Samozřejmě, nabízíme i pracovní pozice, kde je znalost druhého cizího jazyka nutností.

Proč jsou často vyžadovány znalosti němčiny resp. ruštiny?

Kromě skutečnosti, že se jedná o dva světově hodně rozšířené jazyky je nutné dodat, že jsou to právě Němci a Rusové, kteří v mnoha hotelech tvoří většinovou klientelu. Management hotelů proto vyžaduje od animátorů znalost jednoho z těchto dvou jazyků aby německým a ruským klientům co nejvíce zpříjemnil dovolenkový pobyt.

Je možnost vycestovat za prací animátora i bez absolvování školení?

Samozřejmě, že tato možnost existuje, absolvování školení není povinné. Na druhé straně účast na našem školení animátorů doporučujeme z několika významných důvodů. Dozvíš se vše o práci animátora, zjistíš jak uspět na castingu a do tvé letní destinace přijedeš na 100% připravený. Navíc, školení animátorů máš v ceně poplatku za naše služby. Podívej se na kompletní informace o našich školeních.

Nemůžu se dostavit na casting. Bude ještě jiná možnost k získání práce?

Ano bude, ale je potřebné dodat, že na castingu bude přítomný náš zahraniční partner resp. tvůj budoucí zaměstnavatel. To znamená, že casting je jedinečná možnost jak se osobně prezentovat a zaujmout zaměstnavatele. Po jeho konání bude ještě možnost získat práci animátora prostřednictvím Skype pohovoru, avšak počet pozic, které jsou obsazovány tímto způsobem je značně omezen.

Proč jednoduše nestačí zaslat životopis ale musím se u vás registrovat?

Náš registrační formulář obsahuje jenom ty informace, které od potencionálních animátorů vyžadujeme a které jsou relevantní k této práci. Do standardních životopisů, které od vás dostáváme, se tyhle informace zpravidla neuvádí. Na druhé straně v životopisech jsou obsaženy i informace, které jsou k práci animátora „na nic“. Z těchto důvodů jsme pro tebe připravili jednoduchý registrační formulář, který nám o tobě poskytne požadované informace.

Jaký je plat animátora?

To kolik animátor vydělává závisí na mnoha faktorech. Animátor nováček (bez zkušeností) dostane přibližně 500 € měsíčně v čistém. Animátor, který už nějakou sezónu odpracoval, ovládá více cizích jazyků nebo v něčem obzvlášť vyniká dosahuje vyššího platu. Platové ohodnocení zkušených animátorů, šéfanimátorů nebo jejich asistentů se pohybuje klidně i nad 1000 €. Více informací o platu animátora se dozvíš i na našem blogu, v příspěvku „Jaký je výdělek animátora?“.

Je práce animátora vhodná i jako 2-měsíční letní brigáda?

Existuje velmi malá pravděpodobnost, že budeš moci vycestovat za prací jen na tak krátkou dobu. Většina animátorů pracuje 3 – 6 měsíců, někteří dokonce i déle. Animátoři, kteří vycestují do zahraničí jen na 2 měsíce většinou jen nahrazují kolegy, kteří museli odjet předčasně domů.

Chci vyrazit za animátorstvím a prožít skvělé LÉTO 2019

Registrace