F.A.Q.

Na co se nás často ohledně animátorství ptáte?

Ano, je to pravda. Školení a casting můžeš klidně absolvovat i předtím, ale v momentu vycestování už musíš mít 18. Pokud máš 17 let, máme pro tebe řešení – animace v Česku. Pokud si říkáš, že zkusíš napsat jestli to fakt nejde…tak fakt to nejde. 

Není. Pokud máš 17 let a vidíme, že o animátorství máš fakt zájem a přesvědčíš nás o svých kvalitách, dáme ti možnost také před dovršením věku 18. A co je nejlepší? Během práce v Česku získáš animační zkušenosti a po dovršení věku 18 let ti již nic nebrání v cestě za animátorstvím v zahraničí.

První krok máš úspěšně za sebou – AnimationPoint je tá správná adresa! Stačí vyplnit náš registrační formulář, který je velice jednoduchý a nezabere ani 5 minut tvého času. Následně proběhne úvodní telefonát, casting a školení. Všechno o animaci, nabízených pracovních pozicích, školeních a castinzích můžeš následně najít na těchto našich webových stránkách. V případě, že ti nějaká informace chybí, napiš nám info@animationpoint.cz.

Ano, znalost anglického jazyka (ideálně) na komunikativní úrovni je základním předpokladem k získání práce animátora v zahraničí. Drtivá většina našich animátorů pracuje v mezinárodních animačních týmech a s kolegy budeš komunikovat právě v angličtině. Samozřejmostí je dennodenní kontakt s hotelovými hosty, který bude ve většině případu také v anglickém jazyce. Na druhou stranu, nehledáme tlumočníky a překladatele, ale animátory.

Pokud se hlásíš na pozice v Česku, určitě počítáme alespoň se základní angličtinou. Většina hostů je domácí ale občas tě překvapí také někdo, kdo mluví anglicky.

Znalost dalšího cizího jazyka není podmínkou, na druhé straně je obrovskou výhodou. Mnohokrát se ale stává, že právě znalostí dalšího cizího jazyka si zabezpečíš v některých případech lepší plat nebo více možností umístění u našich partnerů. Znalost němčiny, ruštiny nebo francouzštiny dokonce vylepší tvé platové ohodnocení. Samozřejmě, nabízíme hodně pozic, kde znalost druhého cizího jazyka není nutností.

Kromě skutečnosti, že se jedná o dva světově hodně rozšířené jazyky je nutné dodat, že jsou to právě Němci a Rusové (momentálně to sice neplatí), kteří v mnoha hotelech tvoří většinovou klientelu. Management hotelů proto vyžaduje od animátorů znalost jednoho z těchto dvou jazyků aby německým a ruským klientům co nejvíce zpříjemnil dovolenkový pobyt.

Většina našich pozic je ale vhodná pro animátory, kteří komunikují pouze anglicky. 

A co francouzština? Pokud budeš například v Tunisu, uvidíš, bude se ti alespoň základní znalost fakt hodit.

Absolvování školení animátorů je od sezóny 2022 povinné, a to z několika významných důvodů. Podívej se na kompletní informace o našich školeních které tě rozhodně přesvědčí o tom, že vycestovat do destinace bez školení není nejšťastnější možnost.

Někdy se stane, že se animátor přihlásí po všech našich termínech. V tom případě probíhá minimálně 1 – denní předodletové školení.

V první řadě nám o tom dej včas vědět. Pokud na casting nedorazíš a neomluvíš se, putuješ automaticky na blacklist AnimationPoint. Před letní sezónou organizujeme minimálně 10 castingu, a to v období leden – květen. Pokud se hlásíš mimo tohoto období, výběr animátorů je formou osobního pohovoru u nás v kanceláři AnimationPoint.

Náš registrační formulář obsahuje jenom ty informace, které od potencionálních animátorů vyžadujeme a které jsou relevantní k této práci. Do standardních životopisů, které od vás dostáváme, se tyhle informace zpravidla neuvádí. Na druhé straně, v životopisech jsou obsaženy informace, které jsou nám na nic (znalost Word, roční nájezd autem apod.).

Z těchto důvodů jsme pro tebe připravili jednoduchý registrační formulář, který nám o tobě poskytne požadované informace. Je rychlý, intuitivní a nezabere víc než 5 minut. Tvůj životopis budeme ale možná potřebovat také, bohužel ho po nás někdy požadují hotely. V případě nutnosti si ho vyžádáme.

Mzda animátora závisí na mnoha faktorech. Animátor nováček (bez zkušeností) dostane přibližně 550 € – 600 € měsíčně (pokud pracuje pro našeho zahraničního partnera) nebo 16 500 Kč – 18 000 Kč (pokud pracuje v zahraničí, ale pro naši partnerskou českou cestovní kancelář). 

Animátor, který už nějakou sezónu odpracoval, ovládá více cizích jazyků nebo v něčem obzvlášť vyniká dosahuje vyššího platu. Platové ohodnocení zkušených animátorů, šéfanimátorů nebo jejich asistentů se pohybuje klidně i nad 1000 €. Více informací o platu animátora se dozvíš i na našem blogu, v příspěvku “Jaký je výdělek animátora?”.

Existuje velmi malá pravděpodobnost, že budeš moci vycestovat za prací animátora jen na tak krátkou dobu.

Většina animátorů AnimationPoint pracuje 2 – 6 měsíců, někteří dokonce i déle. Animátoři, kteří vycestují do zahraničí jen na 1 měsíc většinou jen nahrazují kolegy, kteří museli odjet předčasně domů. Počet kratších pozic je v porovnání s delšími rozhodně menší. 

Minimální časovou dostupností jsou každopádně 2 měsíce. Více informací o časové dostupnosti se dozvíš v našem podcastu “Čím delší, tím lepší”

Chci se stát ANIMÁTOREM!