F.A.Q.

Na co se nás často ohledně animátorství ptáte?

Ano, je to pravda. Tento požadavek přichází ze strany našich partnerů, bohužel s ním pohnout nedokážeme. Školení a casting můžeš klidně absolvovat i předtím, ale v momentu vycestování už musíš mít 18.

První krok máš úspěšně za sebou – jsi na správné adrese! Stačí vyplnit náš registrační formulář, který je velice jednoduchý a nezabere ani 5 minut tvého času. Všechno o animaci, nabízených pracovních pozicích, školeních a castinzích můžeš následně najít na těchto našich webových stránkách. V případě, že ti nějaká informace chybí, napiš nám info@animationpoint.cz.

Ano, znalost anglického jazyka (ideálně) na komunikativní úrovni je základním předpokladem k získání práce animátora. Pracovat budeš v mezinárodním animačním týmu a s kolegy budeš komunikovat právě v angličtině. Samozřejmostí je dennodenní kontakt s hotelovými hosty, který bude ve většině případu také v anglickém jazyce. Na druhou stranu, nehledáme tlumočníky a překladatele, ale animátory.

Znalost dalšího cizího jazyka není podmínkou, na druhé straně je obrovskou výhodou. Mnohokrát se ale stává, že právě znalostí dalšího cizího jazyka “oslovíš” našeho partnera. Znalost němčiny, ruštiny nebo francouzštiny dokonce vylepší tvé platové ohodnocení. Samozřejmě, nabízíme hodně pozic, kde znalost druhého cizího jazyka není nutností.

Kromě skutečnosti, že se jedná o dva světově hodně rozšířené jazyky je nutné dodat, že jsou to právě Němci a Rusové, kteří v mnoha hotelech tvoří většinovou klientelu. Management hotelů proto vyžaduje od animátorů znalost jednoho z těchto dvou jazyků aby německým a ruským klientům co nejvíce zpříjemnil dovolenkový pobyt.

Samozřejmě, že tato možnost existuje, absolvování školení není povinné. Na druhé straně účast na našem školení animátorů doporučujeme z několika významných důvodů. Dozvíš se vše o práci animátora, zjistíš jak uspět na castingu a do tvé letní destinace přijedeš na 100% připravený. Navíc, školení animátorů máš v ceně poplatku za naše služby. Podívej se na kompletní informace o našich školeních, které tě rozhodně přesvedčí o tom, že vycestovat do destinace bez školení není nejšťastnější možnost.

Ano bude, ale je potřebné dodat, že na castingu bude přítomný náš zahraniční partner resp. tvůj budoucí zaměstnavatel. Po castinzích bude ještě možnost získat práci animátora prostřednictvím osobního pohovoru. Počet pozic, které jsou obsazovány tímto způsobem je ale značně omezen.

Náš registrační formulář obsahuje jenom ty informace, které od potencionálních animátorů vyžadujeme a které jsou relevantní k této práci. Do standardních životopisů, které od vás dostáváme, se tyhle informace zpravidla neuvádí. Na druhé straně, v životopisech jsou obsaženy informace, které jsou nám na nic (znalost Word, roční nájezd autem apod.).

Z těchto důvodů jsme pro tebe připravili jednoduchý registrační formulář, který nám o tobě poskytne požadované informace. Je rychlý, intuitivní a nezabere víc než 5 minut. Tvůj životopis budeme ale možná potřebovat také, bohužel ho po nás někdy požadují hotely. V případě nutnosti si ho vyžádáme.

Mzda animátora závisí na mnoha faktorech. Animátor nováček (bez zkušeností) dostane přibližně 500 € – 600 € měsíčně v čistém. Animátor, který už nějakou sezónu odpracoval, ovládá více cizích jazyků nebo v něčem obzvlášť vyniká dosahuje vyššího platu. Platové ohodnocení zkušených animátorů, šéfanimátorů nebo jejich asistentů se pohybuje klidně i nad 1000 €. Více informací o platu animátora se dozvíš i na našem blogu, v příspěvku “Jaký je výdělek animátora?”.

Existuje velmi malá pravděpodobnost, že budeš moci vycestovat za prací animátora jen na tak krátkou dobu. Většina animátorů pracuje 3 – 6 měsíců, někteří dokonce i déle. Animátoři, kteří vycestují do zahraničí jen na 1 – 2 měsíce většinou jen nahrazují kolegy, kteří museli odjet předčasně domů. Počet kratších pozic je v porovnání s delšími rozhodně menší.

Chci se stát ANIMÁTOREM!