Řecký ostrov KOS – na skok do Turecka!

Řecký ostrov Kos – na skok do Turecka!

Ostrov Kos je další z řeckých ostrovů, na kterém mají naši partneři velké množství hotelů. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že tvojí letní destinací bude právě tenhle krásný ostrov. Rhodos nebo Kréta jsou možná populárnější a turisticky atraktivnější, ale neboj se, na Kosu toho zažiješ taky hodně!

Na ostrovu Kos se vám především nic nestane. Je to totiž domov Hippokrata – otce lékařství, který nad ostrovem po celý čas drží ochrannou ruku. Podobně jako ostrov Rhodos, patří i Kos do souostroví Dodekány. Kos ale moc velký není, s rozlohou 290 km2 se jedná o 3. největší ostrov tohohle souostroví. Na délku má 45 km a na šířku 10 km. Podle statistik má zhruba 26 000 obyvatel.

Lákadlem číslo 1 jsou bezpochyby krásné pláže, většinou pokryty pískem a omývány “modrou” vodou Egejského moře. Kromě toho je na Kosu obrovské množství stezek, vhodných k pěší nebo cykloturistice. Ty ale nejspíš během svého pobytu nevyužijete. Jedině když tak cestou na pláž.

Jak strávit den volna?

Vedle pracovních povinností budete mít určitě možnost alespoň trochu poznat Kos. Během dnů volna si nejspíš najdete hezkou pláž v blízkosti hotelu, kde budete trávit velké množství času. Určitě ale doporučujeme vyrazit i dál!

Hlavní město Kos

Hlavní město Kos, se nachází v severovýchodní části ostrova a kromě hezkých řeckých restaurací, obchůdků a velkého množství zeleně nabízí taky mnoho antických památek. Nejznámější z nich je určitě Hrad rytířů Řádu sv. Jana, který se nachází v přístavu. Přístav je pro Kos velice důležitý. Můžete se z něj dostat na okolní ostrovy (i na Rhodos), ale především do Turecka. Ve městě Kos si na svoje přijdou i vyznavači nočního života, no dobrý bar nebo diskotéku najdete určitě i sami 🙂

Do Turecka na kebab!

Jednodenní výlet lodí do tureckého letoviska Bodrum bude určitě zpestřením pobytu na Kosu. Bodrum je označován jako turecké Monaco, a to z důvodu velké koncentrace luxusních jacht, na kterých chytají bronz bohatší Turci. Kromě toho je v bezprostřední blízkosti přístavu hlavní dominanta města – hrad, ve kterém je v současné době muzeum podmořské archeologie. Ve městě se nachází ještě další zajímavá památka a sice pozůstatky (a tím myslíme vážně jen několik kamenů) jednoho ze 7 divů antického světa – mauzolea v Halikarnassu. Bodrum nabízí kombinace památek, odpočinku, nákupních možností a samozřejmě dobrého kebabu, proto tenhle výlet určitě doporučujeme!

Asklepion

V severní části ostrova najdete taky další zajímavou pamětihodnost, a sice antickou nemocnici – Asklepion. V této nemocnici pracoval i samotný Hippokrates, možná ho tam ještě potkáte.

Na Kosu je toho samozřejmě mnohem více a určitě se nudit nebudete! Ještě před odjezdem za animátorstvím od nás taky dostanete malou online brožurku o dané destinaci, takže budete mít všechno hezky po ruce.