Animátor Pavel: Myslím, že animátorství mě hodně změnilo, že jsem se stal lepším člověkem…

Animátor Pavel: Myslím, že animátorství mě hodně změnilo, že jsem se stal lepším člověkem…

On 25 ledna, 2018, Posted by , In Zkušenosti animátorů, With No Comments

Ahoj všichni! ?

Jsem rád že jsem dostal možnost podělit se s vámi o to nejlepší léto, které jsem kdy zažil.

Všechno začalo, když jsem byl v roce 2016 v Egyptě, kde jsem viděl poprvé v životě práci animačního týmu. Už v tu chvíli jsem věděl že to je práce přesně pro mě. Ihned jak jsem přiletěl domů, hledal jsem na internetu, jak se stát animátorem. Registroval jsem se snad na všech stránkách a odpověděl na všechny inzeráty. Bohužel byl už květen a bylo pozdě. Byl jsem ale odhodlaný udělat pro to vše. Další rok 2017 když jsem byl s kamarády v Maroku, tak mi volali z AnimationPoint a zeptali se mě, jestli mám stále zájem být animátorem a informovali mě o školení a castingu. Samozřejmě jsem se všeho zúčastnil. Pak nastal den D – den castingu.

Už v ranních hodinách se spousta budoucích animátorů scházelo před vchodem do hotelu Jurys Inn v Praze. Poté jsme dostali čísla, já dostal 60 takže jsem čekal skoro celý den a obával se, jestli si mě vyberou. Jak čas utíkal najednou jsem byl na řadě. Všichni zástupci byli přátelští a rozuměli mé špatné angličtině. Po tanci a „velmi lehkém pohovoru“ ještě, než jsem opustil dveře mi řekli, že mě 100 % berou a moje radost byla nekonečná. Chtěl jsem to zařvat na celou Prahu a obvolat všechny co znám.

Animátor Pavel a animační tým

Asi po 3 týdnech jsem dostal email kdy a kam poletím. Nastal „před cestovní stress“ a „nejistota“ co si vzít s sebou, co zařídit, opustit všechno co jsem tu měl přátele, rodinu, koníčky, sport atd. Byly to zvláštní pocity ale tak jsem se těšil že bych byl schopný obětovat vše.

Konečně nastal den odletu a já se na letišti s brekem rozloučil s rodinou a přáteli. Když jsem se po dlouhé cestě konečně dostal na Korfu a viděl svého suprového šéfa a můj tým, všechny obavy ze mě spadly. Viděl jsem před sebou usmívajících se 6 lidí kteří mě skvěle přijali. I když všechno vypadalo skvěle, začátek byl těžký – ale kde není… První měsíc, než si člověk zvykne na všechny změny od jazyku, změnu času, každou chvilku volného času trénovat na show atd.…  Několik lidí dokonce odešlo ale nebylo to tak zlé, kdo tuhle práci chce dělat, tak to zvládne bez problému. Já byl pevně rozhodnutý vytrvat, a hlavně jsem byl připravený ze super školení z AnimationPoint. Po měsíci to začalo být lehčí a lehčí.

Animátor Pavel day off

Animátor Pavel a děti

Pracoval jsem jako fitness/sport animátor, což znamenalo snad všechny aktivity, od strečinku, aquagymu po waterpolo nebo petanque. Nikdy nezapomenu na svůj první aquagym, když jsem nevěděl pořádně co mám dělat, jak jsme se tomu všichni smáli a jedna paní z bazénu mi šla s cviky pomoct. Je to zvláštní pracovat s lidmi, kteří se chtějí bavit všichni se smějí a užívají si čas s vámi, chtějí o vás vědět víc a víc, dávají vám náramky a dárky, chtějí se s vámi vyfotit, zvou vás k sobě domu a samozřejmě chtějí Facebook, nebo jakýkoliv kontakt. Je to nepopsatelný pocit, který vás tlačí dělat svojí práci opravdu s úsměvem a každým dnem lépe.

Samozřejmě někdy to bylo opravdu těžké, že jsem se koukal i po letenkách domů ale jsem za sebe rád že jsem vytrval. Tolik momentů, srandy, krásných míst, nových kontaktů jsem neměl za celý svůj život a vím že je nikdy nezapomenu. Se spousta lidmi jsem stále v kontaktu a plánujeme výlet po světě. Těšil jsem se na každý další den, protože jsem věděl, že lidé už na mě čekají a že se spousta lidmi zažijeme další zábavu a to nejlepší, věděl jsem, že jim zlepším další den na dovolené a oni mě odmění svými úžasnými úsměvy a dobrou náladou.

“Myslím, že animátorství mě hodně změnilo, že jsem se stal lepším člověkem, který dokáže pomoct a porozumět.”

To nejlepší na animátorství je, že vás všichni znají a uznávají, všichni se na vás smějí a chtějí být ve vaší přítomnosti. Spousta večerů jsme si šli posedět s lidmi mimo hotel. Jsou to nezapomenutelné chvilky. Ať byla práce jakkoliv skvělá, myslím že každý animátor se těší na „day off“. Bohužel například my jsme měli volno odděleně, ale nebyl problém najít někoho např. z personálu (číšnici, kuchaři recepce atd.), prostě někdo, kdo měl volno stejný den. Dalo se klidně i domluvit s hosty na nějaký ten společný výlet (tyhle výlety byly stejně ty nejlepší). Nikdy nezapomenu, jak jsem se domluvil s jednou rodinou, že půjdeme na výletní loď, a i když ostatní lidi byli z jiných hotelů neměl jsem problém „bavit celou loď“ a tak najít další přátelé. Často jsme si půjčili auto nebo motorku a procestovali jsme celý ostrov. Nezáleželo, jestli budete jen ležet na pláži a nebo se podíváte po památkách, vždy byl day off skvělý.

Teď se dostávám k tomu, co musím dodat. Nemyslete si  že práce animátora je jako dovolená… to určitě není. Je to jiná, specifická práce, kde se musíte hodně snažit ve vedru a skoro bez volného času, začnete být unavení a sem tam si zažijete perné chvilky. Ale každá práce má své pro a proti a jestli máte rádi lidi, opravdu si jí užijete. Sice je to někdy těžké, ale za tu odměnu v podobě smíchu, nových kontaktů, a opravdu skvěle užitého léta to vážně stojí.

Na konec bych řekl…

Myslím, že animátorství mě hodně změnilo, že jsem se stal lepším člověkem, který dokáže pomoct a porozumět. Mám skvělé kamarády po celém světě, což znamená i otevřená vrátka do světa. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl milovat práci, ale od tohoto roku a těchto zkušeností je animace můj život. Nedokážu si představit že bych v roce 2018 animátora nedělal!

Takže jestli stále váháš a nevíš?  Určitě se neboj, máš na to, zlepšíš si ájinu, poznáš nové přátelé, v AnimationPoint tě skvěle připraví a zažiješ to nejlepší léto pod sluncem jako ANIMÁTOR.

Pavel

Chceš taky vyrazit za prací jako animátor Pavel a prožít skvělé LÉTO 2020 plné zážitků a zkušeností?

Registrace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *