Animační novinky pro sezónu 2018

Animační novinky pro sezónu 2018

On 1 dubna, 2018, Posted by , In O práci animátora,O AnimationPoint, With No Comments

Ahoj animátoři!

Letní animační sezóna se nezadržatelně blíží, první naši animátoři již odletěli nebo odlétají do svých letních destinací v průběhu nejbližších dní. Rok 2018 je rokem zemského psa a proto se velké množství hotelových resortů rozhodlo před nejbližším létem pro radikální změny. Animátorství tak nabere úplně jiné rozměry! My v AnimationPoint věříme, že vás žádná z těchto změn neodradí od vycestování. Na dalších řádcích bychom vás chtěli informovat, kde a v jakém rozsahu je třeba počítat s novinkami.

Řecko

Všechny ostrovy s koncovkou -os (např. Rodos, Kos, Zakynthos apod.)

Pro všechny tyto ostrovy je vydáno nařízení, že animátoři ztrácejí nárok na leteckou dopravu na ostrov. Zbývá tak možnost dopravit se lodí. Důvodem je nedostatek letištních skenerů na letištích na zmíněných ostrovech. 

Další změna se týká všech hotelů na těchto ostrovech. V průběhu letní sezóny budou bohužel vypuštěny bazény. Aktivity v bazénu budou ale pokračovat podle programu, ale je třeba počítat, že aktivity jako aquagym nebo water polo budou bohužel bez vody. Snad si poradíte.

Ostatní ostrovy (např. Kréta, Korfu)

Těchto ostrovů se naštěstí výše uvedená omezení netýkají v plném rozsahu. Animátoři budou mít možnost využít letecké spojení, a to CARGO přepravních společností. Běžná dopravní letadla budou určeny pouze pro hotelové hosty. Je třeba se proto doma odvážit a včas zabookovat balík příslušné hmostnosti, ve kterém budete jako animátoři dopraveni do hotelu. V období od rezervace dopravy po samotnou cestu byste neměli přibrat na váze.

Další novinkou je zrušení aktivit pro děti. Minicluby v sezóně 2018 nebudou fungovat. Management hotelů chce tímto krokem dosáhnout menší hluk v hotelích.

Itálie

Itálii čeká extrémně chladné léto. Teploty by neměly v průběhu léta stoupnout nad 12 stupňů. V zájmu zachování kvality poskytovaných služeb v hotelích bude potřeba ohřívat vodu v bazénech a moři. Potřebnou energii budou vyrábět animátoři. V Itálii tedy odpadávají animátorům pauzy v průběhu dne. Během pauz budou animátoři šlapat na stacionárních kolech a vyrábět tak energii potřebnou k ohřevu.

Španělsko

Animátory na španělské pevnině, Baleárských a Kanárských ostrovech čeká v průběhu léta příjemná změna. Zkušební doba, která bývá zpravidla 7 dní, nebude probíhat v hotelových resortech. Animátoři budou začínat sezónu v Madridu na býčích zápasech, samozřejmě jako účastníci v první řadě. Zkušební doba je povinná pro všechny typy animátorů (fitness, dětský, sport, allround …). V případě, že animátor zvládne těchto 7 dní v Madridu, dostane možnost pracovat ve svém hotelovém komplexu.

Kypr

Změnami projdou nejprve večerní programy. Na celém Kypru budou zrušeny večerní taneční show, které budou nahrazeny novým typem show s názvem “Kill the mosquito”. Tušíte správně, jedná se o zábavnou hru se zapojením hotelových hostů, jejímž cílem je zabít během večera co největší počet komárů. Jedná o se o celosezónní záležitost. Hotel, jehož animátoři a hosté zabijí za sezónu nejvíce komárů, získává od UNWTO (Světové organizace cestovního ruchu) prestižní certifikát, který má ještě větší význam jako Certificate of Excellence od TripAdvisor.

Všechny z výše uvedených novinek platí pro každého animátora v dané destinaci, a to bez výjimky. Těmto novinkám se budeme věnovat i na našem nejbližším školení animátorů, které se uskuteční od 13.4. – 15.4. v hotelu Astra u Kladna. Věříme, že se na novinky těšíte a že animační sezóna 2018 bude legendární! Držíme vám palce!

PS: Užijte si apríl! 😀

PS 2: Před sezónou 2017 jsme úspěšně obsadili pozice v našem office, rok předtím jsme našli animátory do Grónska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *