Animátor volného času v Česku

Animátor volného času v České republice 

AnimationPoint ti kromě animátorských pozic v zahraničí u moře nabízí možnost zažít animaci i doma, v České republice. Ve spolupráci s našimi partnerskými hotely v Peci pod Sněžkou, u Máchova jezera, ve Špindlerovým mlýně a na Lipně ti nabízíme několik volných míst na pozici „allround animátor / animátorka“ a „dětský animátor / animátorka“. Pokud máš zájem během léta 2019 zažít něco nového, spoznat obrovské množství nových lidí, pracovat v hezkých 4-hvězdičkovách hotelech u nás a starat se tam o zábavu pro děti a dospělé, dej nám vědět! A jak taková animace v Česku vypadá? Podívej se na blog AnimationPoint, kde najdeš článek od animátorky Marušky, která během posledního léta pracovala právě v jednom z našich partnerských hotelů.

AnimationPoint ti nabízí následující pracovní podmínky

Pracovní pozice

 • allround animátor
 • dětský animátor

Nevíš si rady s výběřem animační pozice? Podívej se na informace o animátorství a přehled jednotlivých pracovních pozic. 

Jaký je plat animátora?

Platové ohodnocení je 14 000 – 16 000 Kč za měsíc. Zdá se ti to málo? Pozor, zajištěné máš i ubytování a stravování. Pokud budeš pracovat v hotelu, kde není zabezpečená strava, bude mzda samozrějmě o něco vyšší.

Jak dlouho budeš pracovat?

Letní animační sezóna v Česku trvá přibližně 2 – 3 měsíce, a to od poloviny nebo konce červnado konca srpna resp. září (závisí na konkrétním hotelu). Pracovní dobu animátora je obtížné definovat, pohybuje se v rozmezí 6 – 8 hodin denně. Každý týden máš nárok na 1 den volna. 

Bydlení a jídlo

Ubytování a strava jsou zajištěny ze strany hotelu. Jako animátor budeš mít k dispozici pokoj pro zaměstnance, který se nachází v jeho blízkosti. Stravování je zajištěné formou plné penze. Snídaně a večeře probíhají v hotelové restauraci, obědy budeš konzumovat v zaměstnanecké kantýně společně s ostatními zaměstnanci hotelu. Některé hotely stravu nezabezpečují, informujeme tě o tom během úvodního telefonátu.

Cestovní náklady

AnimationPoint tě do hotelu dopraví nebo ti jízdenku zaplatí.

Animační program AnimationPoint a Hotel Horizont

AnimationPoint od tebe očekává

Jazyková vybavenost

Animátor musí ovládat minimálně anglický jazyk. Velkou výhodou je také znalost němčiny. Jo, také do Česka jezdí hodně Němců.

Věk

18 – 26 let

Časová dostupnost

Jedná se o práci v průběhu léta 2019 konkrétně o termín 15.6.2019/1.7.2019 do 1.9.2019, resp. 30.9.2019.

Vlastnosti animátora

  • Pokud chceš pracovat s dětmi, měl bys být schopen zabavit je 2 hodiny před a 3 hodiny po obědě.
  • Pokud chceš pro hosty organizovat aktivity jako stretching nebo aquagym, měl bys vědět, že biceps není sval na lýtku.
  • Chceš si s hosty zahrát badminton nebo uspořádat turnaj ve stolním tenise? Bylo by dobré kdybys věděl, že tyto sporty se hrají přes síť.
  • Pracovat budeš po dobu 2 měsíců ještě s dalším animátorem / animátorkou. Budete taky sdílet společný pokoj. Pokud jseš konfliktní typ a nedokážeš se dohodnout, tato práce asi není pro tebe.
  • Dobrý den, jak se máte? Jak se vám líbí hotel? Přijdete po obědě na aquagym? A co ty, Nelynko, dorazíš odpoledne na pirátsky den?  Komunikovat s hotelovými hosty budeš každý den, každou hodinu, každou….
  • Nemáš na aktivitách dost lidí? Buď kreativní! Vymysli něco nového nebo změň čas konání aktivity.
 • Došli ti v miniklubu žluté papíry nebo se ti zlomila raketa na stolní tenis? Buď samostatný a zodpovědný! Zastav se u hotelového managera, informuj ho a požádej o zajištění nových věcí.

Chceš sa stát animátorem a prožít animační LÉTO 2019 v Česku? 

Stačí napsat na info@animationpoint.cz nebo zavolat na 605 953 776 / 774 998 963 . Budeme se na tebe těšit!

Minidisco AnimationPoint Hotel Horizont

Animátorka Markéta v miniklubu v Hotelu Horizont

Šipky s animátorkou Erikou