Animátorka Šárka: ONCE ANIMATOR, FOREVER ANIMATOR

Animátorka Šárka: ONCE ANIMATOR, FOREVER ANIMATOR

On 27 listopadu, 2018, Posted by , In Zkušenosti animátorů, With No Comments

Animační léto 2018 aneb 2 měsíce zážitků

Na dovolené v září 2017 jsem se poprvé setkala s animátory a samozřejmě moje kamarádská povaha mi nedovolila se neseznámit. Když jsem přiletěla domu. Přemýšlela jsem a řekla si „chci taky jet!“

Našla jsem AnimationPoint a odeslala registrační formulář. Přišel, ale bod zlomu a já chtěla couvnout – na 3 měsíce do zahraničí, bez rodiny, přítele a blízkých, v neznámém prostředí. Najednou přišla nová možnost. Co takhle animovat v Česku? No jasně! Prošla jsem pohovorem a měla na výběr.

Najednou byl konec června a já byla v autě na cestě do Hotelu Port u Máchova jezera. S obrovskou nervozitou jsem psala mé budoucí kolegyni: „Jsem v Doksech, za 5 minut jsem tam“. Projížděla jsem bránou hotelu a už proti mně běžela blondýnka s úsměvem od ucha k uchu a já věděla, že mě čeká dokonalé animační léto!

Seznámily jsme se spolu, s hotelem, zaměstnanci, a nakonec s ubytováním kousek od hotelu.

Další den jsme šly na věc. Animační program byl více méně v našich rukou. Podle tematických dnů jsme vymýšlely, co vyrábět a hrát.

Jak vypadá den animátora v Česku?

Bod první: Snídaně

Samozřejmě základ dne a první kontakt s hosty. Takže hodit úsměv, zdravit a popřát dobrou chuť.

Bod druhý: Rozcvička a kreativní dílna

Raz, dva, tři. Protáhnout a honem vyrábět. Dopolední program, který baví děti i dospělé. Vyrábělo se podle tématického dne, např. v úterý byl indiánský den, takže výroba čelenek nesměla chybět. Co se týče materiálu, tak hotel vždy nakoupil všechno potřebné, takže fantazie mohla pracovat na 100%. Dopolední dílničku čas od času vystřídali dvě zážitkové aktivity, a to hoverboard a aquazorbing.

Bod třetí: Oběd a klid

Po obědě v zaměstnanecké jídelně nás čekaly skoro 3 hodiny relaxu, které jsme bez problému mohly trávit i u hotelového bazénu. (Doplnění od AnimationPoint – na tohle si nezvykejte! 🙂 )

Bod čtvrtý: Dospěláci, teď vy!

Na každý den připadaly dvě aktivity pro dospěláky. Vodní pólo, pentaque, šipky, voleyball, bowling a hlavně oblíbený aquagym!

Bod pátý: Převléknout, najíst a tančit!

Hotel Port na Mácháči i Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou mají hotelové maskoty – Porty a Peci. Jsou to takoví velcí plyšáci a děti je milují. Šup udělat pózičky, vykouzlit úsměv na tvářičkách. A jedeme dál!

Jej, tak jsem se těšila na tancování, že jsem nenapsala nic o večeři. Večeřely jsme s hosty formou bufetu. Jediným rozdílem bylo úterý, kdy jsme jedly na břehu jezera s úžasným grilovaným jídlem a v pátek byla večeře na lodi při západu slunce. No, nádhera!

It´s minidisco time! Poslední část dne a za mě i ta nejlepší. Ikdyž jsme za celý den přicházely unavené tančit. Tak minidisco pro nás byla taková „nakopávka“, že jsme většinou po práci nechodily hned spát!

Sen nebo realita?

Nebudu lhát, že je to lehká práce. Být animátorem není procházka růžovou zahradou. Opravdu to není jen hrát si každý den na indiány, piráty nebo hollywoodské hvězdy a občas skočit do vody na vodní pólo. Každý den přemýšlíte, co nového udělat nebo vymyslet. V noci vám hrají v hlavě písničky z minidisco a vlastně nedokážete pořádně vypnout. Počasí taky není na vaší straně. Ale i tak je to úžasná práce, kde nejsou odměnou jen peníze… Každé minidisco je zakončené úsměvy a objetím. Odjezdy dětí jsou plné slz a v neposlední řadě je tu radost v očích po nalezení každého pokladu. Občas přijdou chvíle, kdy nemáte sílu se neustále usmívat a přát dobrou chuť, ale v tom přiběhne dítě s poděkováním a rodiče, kteří jsou rádi za zpříjemnění dovolené. Chvíle, kdy se vás zeptají, jestli se uvidíme za rok a vás to zahřeje u srdce a doplní energií.

A dokonalé to všechno je, když k sobě máte parťáka, který je jsou váš sourozenec. Dýcháte stejně, myslíte stejně a všechno děláte spolu. V Česku jsou dva animátoři na hotel a jelikož animační program běží non-stop, nemáte dayoff spolu, ale nebojte! Sice hledáte podvědomě svého žlutého parťáka, ale přece jen trávíte spolu dva měsíce 24/7. Být aspoň polovinu dne bez sebe je lepší už jen proto, abyste si od sebe taky odpočinuli.

Jak bych to shrnula? 

Práci animátora ať už v ČR nebo zahraničí mohu jen doporučit, ať už chcete zlepšit jazyk nebo získat zkušenosti, kterých budete mít na rozdávání. Po návratu domu v sobě budete mít duši animátora a váš přístup k lidem a různým situacím se změní…. ONCE ANIMATOR, FOREVER ANIMATOR!

Jestli tohle čte někdo, kdo váhá a neví, tak je tu pro tebe právě AnimationPoint, kde na vás čeká super team, který pozná, jestli na to máš nebo ne.

See you next season!

Šárka

 

A my děkujeme Šárce za skvělý animační výkon během letní sezóny 2018! Díky!

Chceš také pracovat jako animátor v Česku?

Jo! Chci se dozvědět více informací!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *