Práce animátora u moře v Řecku

Animátor volného času v Řecku

AnimationPoint ti prostřednictvím svých partnerů nabízí atraktivní nabídky práce v zahraničí u moře na pozici hotelového animátora volného času v Řecku. Pracovat můžeš na řecké pevnině (poloostrov Chalkidiki či Peloponés) nebo na krásných ostrovech jako Rhodos, Kréta, Kos, Zakynthos, Kefalonie nebo Korfu.

Výběr animátorů do Řecka již probíhá, stačí vyplnit registrační formulář. Následně se s tebou telefonicky spojíme a probereme další postup v cestě za animátorstvím.

TIP: Podívej se na 6 kroků, Jak se stát animátorem AnimationPoint

Animátoři volného času AnimationPoint - Řecko

AnimationPoint ti nabízí

Pracovní pozice

 • sportovní animátor/ka
 • dětský animátor/ka
 • fitness animátor/ka
 • allround animátor/ka
 • taneční animátor/ka
 • animátor/ka DJ
 • šéfanimátor/ka

Nevíš si rady s výběrem animační pozice? Podívej se na informace o animátorství a přehled jednotlivých pracovních pozic. 

Jaký je plat animátora v Řecku?

Základní platové ohodnocení animátora bez zkušeností se pohybuje v rozmezí 550 € – 650 € / 1 měsíc. Jestliže máš s prací animátora zkušenosti, ovládáš více jazyků nebo máš nějaké zvláštní schopnosti, které jako animátor dokážeš využít, získáš i více, je to však individuální.

V jakém termínu budeš pracovat?

Animátor pracuje během letní turistické sezóny v Řecku, tzn. 2 – 7 měsíců, v závislosti od pracovní nabídky. Nástup je možný v období duben – červen (maximálně 1. července), odjezd z destinace je během září nebo října, výjimečně začátkem listoipadu. Pracovní dobu animátora je obtížné definovat, pohybuje se v rozmezí 8 – 12 hodin denně. Každý týden máš nárok na 1 den volna. 

A jak vypadá pracovní den animátora? Dozvíš se na našem blogu, po rozkliknutí odkazu.

Bydlení a jídlo

Ubytování a strava jsou zdarma zabezpečené naším partnerem. Jako animátor budeš mít k dispozici pokoj pro zaměstnance hotelu, buďto přímo v areálu nebo v jeho blízkosti. Stravování je zajištěné během celého dne, k dispozici máš i nealkoholické nápoje. Stravovat se budeš ve většině případů v hotelové restauraci, v některých hotelech v zaměstnanecké kantýně.

Cestovní náklady

Letenka do a z destinace je zabezpečena, nic si nemusíš platit.

Zabezpečujeme také transfer z letiště do hotelu, kde budeš během sezóny pracovat.

Pojištění a další informace

Pozice v Řecku na 3 měsíce a více jsou možné jen na pozici hotelového animátora volného času. Pracovat budeš pro našeho zahraničního partnera a budeš součástí mezinárodního hotelového animačního týmu. V tom případě máš zabezpečené zdravotní a sociální pojištění.
 
Pozice v Řecku na 2 měsíce jsou možné jen jako animátor volného času pro naši partnerskou českou cestovní kancelář. Spolupráce je na IČO (neměj obavy, se vším pomůžeme). V tom případě je potřebné hradit si zdravotní a sociální odvody (platí pouze pro nestudenty). Soukromé cestovní pojištění, včetně pojištění odpovědnosti máš hrazené.

AnimationPoint od tebe očekává

Jazyková vybavenost

Animátor musí ovládat minimálně anglický jazyk, a to na komunikativní úrovni. Velkou výhodou, v některých případech až nutností je znalost dalšího světového cizího jazyka – němčina, ruština, francouzština apod.

Věk

Minimální věková hranice je daná na 18 let. A ta maximální? Pokud se pořád cítíš animátorem, klidně se ozvi.

Časová dostupnost

Na léto 2024 máme pro Řecko přibližně 50 pracovních pozic.

Ve zkratce platí, čím delší je tvá časová dostupnost (v období duben – říjen), tím máš větší šanci a více možností vycestovat za animátorstvím. 

Nemůžeš pracovat minimálně 2 měsíce?

Uff, to bude problém. Máš možnost se ucházet o pozici náhradníka nebo o pozici v České republice.

Vlastnosti animátora

 • Pokud chceš pracovat s dětmi, měl bys být schopen zabavit je 2 hodiny před a 3 hodiny po obědě.
 • Pokud chceš pro hosty organizovat aktivity jako stretching nebo aquagym, měl bys vědět, že biceps není sval na lýtku.
 • Chceš si s hosty zahrát badminton nebo uspořádat turnaj ve stolním tenise? Bylo by dobré kdybys věděl, že tyto sporty se hrají přes síť.
 • Pracovat budeš po dobu minimálně 3 měsíců ještě s dalšími animátory. S někým budeš také sdílet společný pokoj. Pokud jsi konfliktní typ a nedokážeš se dohodnout, tato práce asi není pro tebe.
 • Dobrý den, jak se máte? Jak se vám líbí hotel? Přijdete po obědě na aquagym? A co ty, Nelinko, dorazíš odpoledne na pirátský den?  Komunikovat s hotelovými hosty budeš každý den, každou hodinu, každou….
 • Nemáš na aktivitách dost lidí? Buď kreativní! Vymysli něco nového nebo změň čas konání aktivity.
 • Došli ti v miniklubu žluté papíry nebo se ti zlomila raketa na stolní tenis? Buď samostatný a zodpovědný! Zastav se u hotelového managera, informuj ho a požádej o zajištění nových věcí.

Jak vypadá práce animátora v Řecku?

Věříme, že tě naše nabídka práce zaujala a že už brzy se budeš těšit z nově získané práce. Registruj se u nás proto ještě dnes a my se ti ozveme. Pozice “Animátor volného času v Řecku” je obsazována během pohovorů a castingů animátorů na jaře 2024.

Chci se stát ANIMÁTOREM