Animátor v zahraničí a jeho pracovní den

Animátor v zahraničí a jeho pracovní den

On 31 ledna, 2018, Posted by , In O práci animátora, With No Comments

Práce animátora určitě není žádná placená dovolená. Animační den začíná ráno a někdy končí až pozdě v noci. I tak si myslíme, že animátorství je úžasný job! Přinášíme ti vzorový den hotelového animátora, aby sis dokázal představit, co takový animátor vlastně celý den dělá. Program je samozřejmě orientační, konkrétní časy jsou různé v závislosti od destinace a hotelu.

08:30 Budíček!

Jak to už bývá zvykem, ranní vstávání není zrovna příjemné, obzvlášť když se noc předtím dlouho nacvičoval večerní program nebo jste si s animačním týmem vyšli „na jedno“. Na druhé straně, sluneční louče ti ihned po opuštění pokoje dodají pozitivní energii a úsměv.

09:00 Snídaně

Jíst budeš v hotelové restauraci a to znamená, že snídaně znamenají tvůj první kontakt s hotelovými hosty. Někteří animátoři ranní jídlo vynechávají, a tak si prodlužují spánek, my ti však snídaně určitě doporučujeme, dostatek energie během dopoledne je základ.

09:30 Meeting animačního týmu

Naplánovat celý animační den a rozdělit aktivity a úkoly mezi animátory  je důležité! Právě to se děje během ranního meetingu.

10:00 Začínáme… 

Otevření miniklubu, zahlášení animačních aktivit do mikrofonu, pozdravení hostů a příprava na úvodní aktivity. GET READY!

10:15 Aktivity můžou začít

Animátoři rozprchnou po hotelovém komplexu a postupně začínají se svými aktivitami jako např. ranní strečink, plážový volejbal, petanque, šípky, aquagym, vodní pólo apod. Každý animátor zvládne během dopoledne klidně i 2 aktivity. Dětští animátoři jsou s dětmi v miniklubu nebo si společně hrají venku

12:00 …POOL GAMES…

Naprostým vrcholem dopoledních animačních aktivit jsou takzvané pool games neboli cocktail games! Jedná se o zábavní hry pro všechny, které se zpravidla konají na místě kde je nejvíce hostů – hlavní bazén, při hlavním baru apod. Pool games se zúčastňují všichni animátoři a jsou moderovány šéfanimátorem nebo jeho asistentem. Pool games jsou prostě skvělé, proto si o nich již brzy budete moci přečíst více! Zatím mrkněte na video z řeckého ostrova Rhodos, kde hosté soutěžili na surfech! Po Pool games následuje tzv. klubový tanec, který tancují animátoři společně s hotelovými hosty. Klubovému tanci se budeme věnovat již příští středu – 20.1.!

12:45 – 14:30 Pauza. Ale ne vždycky

Po dotancování klubového tance mají animátoři pauzu, během které jdou na oběd. Za obědem má animátor prostor na chvilku odpočinku, no může nastat situace, kdy bude potřebné nacvičit večerní program nebo připravit hotelový amfiteátr na večerní show.

14:30 Animátoři jsou zpátky!

Miniklub zase otevírá své brány, odpolední animační aktivity se vyhlásí do mikrofonu a animátoři se na ně patřičně připraví.

14:45 Odpolední aktivity

Následuje podobný scénář jako dopoledne. Sportovní animátoři hrají volejbal, šípky nebo petanque, taneční mají například hodinu salsy a dětští organizují program pro děti. Animátoři znova zvládají 2 nebo dokonce i 3 aktivity.

17:30 Konec Nr. 1

Přibližně v tento čas končí i poslední odpolední animační aktivity. Animátoři odloží všechny pomůcky a pomalu se rozloučí s hosty. Ve stejném čase zavírá i hotelový miniklub, což znamená konec denního programu pro děti. Animátoři mají znova čas se trochu natáhnout, dát se po celém dni dohromady a připravit se na večer.

19:00 Welcome!

Good evening! Don´t forget, tonight at 21:15, come to our amphitheater! We prepared amazing Comedy show for you! And of course – Enjoy your meal! I takto nějak vypadá tzv. Welcome, který probíhá během večeře. Úkolem animátorů je pozvat hosty na večerní animační program a tak zajistit plný amfiteátr. Animátoři mají na sobě kostýmy, ve kterých budou večer stát na pódiu a před restaurací aktivně oslovují hotelové hosty, kteří míří za jídlem.

19:45 Večeře a příprava na večerní program

Tak a je čas se najíst. V některých hotelech jedí animátoři společně s hosty, jinde mají zase v hlavní restauraci vyčleněný samostatný stůl. Polévka, hlavní jídlo, dezert a pokračuje se dál. Dětští animátoři se připravují na diskotéku s dětmi, ostatní mají chvilku volného času a potom již následují přípravy na večerní program – kostýmy, malování se a poslední pozývání hostů.

20:30 It´s Minidiscooo timee

Poslední animační aktivita pro děti! A proto si ji patřičně budou užívat. Připravte se na zábavné dětské tanečky a blesky fotoaparátu rodičů. Nicméně, minidisco je zábavná a oblíbená i mezi animátory. Písničky jako „Veo Veo“, „Chocolate Choco Choco“ a mnohé jiné vám budou znít v hlavě ještě dlouho. Pro představu mrkněte na tohle video z Turecka.

21:15 SHOWTIME

Tak a je to tady! Pravděpodobně nedůležitější část animačního programu a zároveň jeho vyvrcholení! Je to čas, kdy se velké množství hotelových hostů setká v hotelovém, amfiteátru nebo velké hotelové konferenční hale, a s nadšením sledují večerní vystoupení animačního týmu. Animátoři mají na každý večer připravený jiný program – cca v 14 denních intervalech se střídají různé taneční show, zábavné comedy show, soutěžní večery, tematické večery s nádechem domovské země apod. Program trvá přibližně 1 hodinu a po něm si animátoři společně s hosty zatancují klubový tanec!

22:30 Úklid a zábava s hosty

Po večerním animačním programu, zábava v hotelu pokračuje! Někteří animátoři zůstanou a uklidí nepořádek po programu – a to především backstage. Ostatní se přesunou za hosty – buď to na diskotéku, nebo k večernímu baru. Animátoři ale nejdou na skleničku nebo si z chuti zatančit, jejich úkolem je dělat tzv. guest contact. Čili být v kontaktu s hostem, komunikovat s ním, zjistit co se mu na dovolené líbí a co naopak ne, ale především zabezpečit, aby se hosté bavili i takhle večer.

24:00 Postel nebo nácvik

Nastala půlnoc a animátor si může po celém dni vydechnout. No ne vždycky. Zejména v úvodu letní sezóny, kdy je potřebné připravit a nacvičit večerní programy na celou sezónu, se tahle noční hodina využívá právě pro nácvik. Kromě toho, že animátoři toho mají po celém dni dost a nejraději by se viděli v posteli, to má i jednu výhodu. Večer již není tak horko, jako přes den, a nácvik je o to příjemnější. Noční nácviky určitě nebudou v úvodu sezóny zrovna příjemné, ale uvidíte, rychle si na to zvyknete a bez problému je zvládnete.

Jak jste se mohli z předcházejících řádků přesvědčit, animátorství není jednoduchý job. Vyžaduje si především téměř celodenní nasazení. Uvidíte však, že to množství pozitivně naladěných lidí kolem vám vždycky dodá potřebnou dávku energie. Být animátorem je prostě skvělé a my v AnimationPoint pevně věříme, že se vám tato práce bude líbit.

Chceš vědět více o animátorství? Doraz na naše školení!

Chci na školení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *