Animátorství jako brigáda na 2 měsíce?

Animátorství jako brigáda na 2 měsíce?

On 10 ledna, 2021, Posted by , In Rady uchazečům, With No Comments

Ucházíš se před letní sezónou o práci animátora? Jaké jsou základní předpoklady, které by uchazeč o tuto práci měl splňovat?

Základem je věk 18 let, znalost minimálně anglického jazyka, a to na komunikativní úrovni a časová dostupnost minimálně 3 resp. 4 měsíce. Odpověď na otázku – Proč nestačí pracovat jenom v červenci a srpnu tzn. po dobu 2 měsíců, je velice jednoduchá a na následujících řádcích se ti ji budeme snažit přiblížit.

Animátor Pavel a děti

Proč je dostupnost na červenec a srpen nejspíš krátka?

Jak jsme již naznačili, mezi základní předpoklady k získaní práce bezpochyby patří časová dostupnost. Nestačí být k dispozici pouze 2 letní měsíce jako u jiných letních brigád, naopak, čím delší je tvá časová dostupnost v období květen – říjen, tím lépe. Proč je to tak, když hlavní prázdniny jsou v červenci a srpnu a v tom čase jezdí na dovolenou nejvíce turistů?

Není to úplně pravda. Letní sezóna v přímořských destinacích trvá několik měsíců, nejčastěji od začátku května až do konce října. Destinace jako například Egypt, Kanárské ostrovy, Dominikánská Republika fungují ještě déle, některé hotely jsou otevřeny dokonce celoročně.

Samozřejmě, že ne v každém časovém období jsou hotely vyprodány, ale je potřebné počítat s tím, že hlavní sezóna startuje začátkem června a končí v závěru září. Po dobu těchto 3 – 4 měsíců by měl být každý animátor nebo animátorka k dispozici. Pro hotel je jednoduše nevýhodné zaměstnání animátora jenom po dobu 2 letních měsíců. Když by animátor pracoval jen do konce srpna a odjel například 31.8. zpátky domů, hotel by musel najít dalšího animátora, který by místo toho původního přišel a dokončil sezónu. Podobná situace by nastala, když by animátor nastupoval až začátkem července. Management hotelu by musel najít jiného animátora ale jenom na období květen – červen. Asi uznáte, že tenhle scénář je z logického i ekonomického hlediska nepřípustný.

Ale přece jen to jde také na 2 měsíce! Jak na to?

Na druhé straně je potřebné dodat, že během neúplné vytíženosti hotelu není v animačním týmu potřeba velkého množství animátorů. Pro ilustraci uvedeme příklad z praxe.

Animační tým má v průběhu května (hotel ještě není plně vytížený) 6 animátorů. Začátkem června se hotel začne naplňovat, a tak je potřebné animační tým doplnit. To znamená, že do destinace dorazí dalších 5 animátorů, který v hotelu setrvají během TOP sezóny tzn. přibližně do konce září. Během měsíců červenec a srpen je ale hotel faaaakt narvaný a tak potřebuje další animátory! Například 2 nebo 3. A to je tvoje šance! Asi chápeš, pozice jsou ale je jich fakt málo.

Ach jo, ale ja mám školu

Vysokoškoláci

Je náročné určit termín ukončení zkouškového. Můžeme ti jenom doporučit, udělat si všechny zkoušky co nejdříve (v předtermínech, nebo v prvních zkouškových termínech). Do úvahy připadá i možnost individuální domluvy s profesorem. Za zeptání nic nedáš, naopak, značně si tím pomůžeš při získání práce. Taktéž jsme si vědomi, že zimní semestr (po návratu ze zahraničí) začíná někdy v půlce nebo na konci záři. Znova je to ale na tobě, jestli si dokážeš vybavit eventuální zápis rodinným příslušníkem, pozdní nástup na kolej případně nástup do školy o týden nebo dva posunout. Uvidíš, o nic nepřijdeš.

Maturanti

Pokud maturuješ, budeš mít s velkou pravděpodobností hotovo v polovině nebo na konci května. Následně můžeš vyrazit! Nepotřebuješ 7 dní na nákupy, 7 dní na chaty se spolužáky a 5 dní na vystřízlivění. 

Je možné, že po maturitě máš ještě přijímačky na VŠ, v tom případě se snaž být k dispozici ihned po termínu přijímaček. 

Středoškoláci

Pokud ještě navštěvuješ střední školu, neměj strach se ve škole zeptat, jestli by tě na konci školního roku neuvolnili o něco dříve. Možná se ti nabízí také možnost dorazit do školy o něco později také v září, co ty na to? Uvidíš, o nic nepřijdeš.

Animátorka AnimationPoint - Katka

A jaké výhody má delší sezóna?

  • budeš v teple, i když u nás již bude chladno
  • neodcházíš v tom nejlepším
  • delší pobyt u moře znamená hezčí opálení
  • vyděláš si více peněz
  • budeš mít více dní volna tzn. lépe poznáš krajinu
  • tvojí kámoši budou moct obdivovat tvé fotky na Facebooku i v září
  • a stihneš se do práce animátora zamilovat…

Chci se stát ANIMÁTOREM!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *