Animátor volného času v Česku

Animátor volného času v České republice

AnimationPoint ti kromě animátorských pozic v zahraničí u moře nabízí možnost zažít animaci i doma, v České republice. Ve spolupráci s našimi partnerskými hotely v Peci pod Sněžkou, u Máchova jezera, ve Špindlerovým mlýně, na Lipně a na Liberecku. Během léta ti nabízíme téměř 20 a během zimy přibližně 10 volných pozic na pozici “allround animátor / animátorka” a “dětský animátor / animátorka”.

Pokud máš tedy zájem v létě 2023 zažít něco nového, poznat obrovské množství nových lidí, pracovat v hezkých 4-hvězdičkových hotelech 
u nás a starat se tam o zábavu pro děti a dospělé, dej nám vědět!

Animátor volného času v Česku - léto 2022 Lipno

AnimationPoint ti nabízí

Aktuální pozice

Letní sezóna 2023

Lipno

1.3. – 31.10. (klidně na kratší dobu)

Lipno, Pec pod Sněžkou, Máchovo jezero, Špindlerův Mlýn, Liberecko

1.7. – 31.8./ 30.9./ 31.10. 

 

Pracovní pozice

  • allround animátor
  • dětský animátor

Nevíš si rady s výběřem animační pozice? Podívej se na informace o animátorství a přehled jednotlivých pracovních pozic. 

Jaký je plat animátora v Česku?

Platové ohodnocení animátora volného času během letní sezóny je dáno v rozmezí 17 000 Kč – 26 000 Kč za měsíc, v závislosti od pracovní pozice. Zdá se ti to málo? Pozor, zajištěné máš i ubytování a stravování. Během týdne pracuješ 5 nebo 6 dnů, zbytek máš volno. Pokud budeš pracovat v resortu, kde není zabezpečená strava, bude dosahuje tvoje mzda spíše horní hranice. 

Pokud již nestuduješ a je potřebné aby bylo hrazeno zdravotní nebo sociální pojištění, mzda je vyšší.

V jakém termínu budeš pracovat?

Letní animační sezóna v Čechách trvá od začátku července do konce srpna. V některých našich partnerských hotelech je možné pracovat klidně i déle. Konkrétní datumy se liší v závislosti od pozice. 

Ideálně samozřejmě je, když může animátor/ka pracovat během celého léta. Ne vždy to je ale reálné, proto je možné domluvit se také na kratší spolupráci. Tohle platí jen pro animátory, kteří již s animacemi mají zkušenosti. 

Pracovní dobu animátora je obtížné definovat, pohybuje se v rozmezí 6 – 10 hodin denně. Každý týden máš nárok na 1 – 2 dny volna. 

Bydlení a jídlo

Ubytování a strava jsou zajištěny ze strany hotelu. Jako animátor budeš mít k dispozici pokoj pro zaměstnance, který se nachází v budově hotela nebo v její blízkosti. Stravování je zajištěné formou plné penze. Snídaně a večeře probíhají v hotelové restauraci, obědy budeš konzumovat v zaměstnanecké kantýně společně s ostatními zaměstnanci hotelu. Některé hotely stravu nezabezpečují. V tom případě máš k dispozici plně vybavený apartmán, kterého součástí je také kuchyň.

Cestovní náklady

AnimationPoint tě do hotelu dopraví nebo ti jízdenku proplatí, a to do 1000 Kč za zpáteční jízdenku. Pokud nemáš možnost odpracovat celou sezónu, příspěvek na cestu bude 500 Kč.

AnimationPoint od tebe očekává

Jazyková vybavenost

Animátor musí ovládat minimálně anglický jazyk. Velkou výhodou je také znalost němčiny. Jo, také do Česka jezdí hodně Němců a Rakušanů.

Věk

Minimální věková hranice je daná na 18 let. Pokud máš 17 a myslíš si, že to zvládneš, ozvi se nám. A maximální hranice? Pokud se pořád cítíš animátorem, klidně se ozvi.

Časová dostupnost

Je ideální, pokud animátor může odpracovat celou sezónu. Minimem je určitě 1 měsíc.

Nemůžeš pracovat 2 - 3 měsíce?

Není to ideál. Pokud ale máš s prací animátora zkušenosti, dej nám vědět, něco vymyslíme.

Vlastnosti animátora

  • Pokud chceš pracovat s dětmi, měl bys být schopen zabavit je 2 hodiny před a 3 hodiny po obědě.
  • Pokud chceš pro hosty organizovat aktivity jako stretching nebo aquagym, měl bys vědět, že biceps není sval na lýtku.
  • Chceš si s hosty zahrát badminton nebo uspořádat turnaj ve stolním tenise? Bylo by dobré kdybys věděl, že tyto sporty se hrají přes síť.
  • Pracovat budeš po dobu několika měsíců ještě s dalším animátorem / animátorkou. Budete taky sdílet společný pokoj. Pokud jsi konfliktní typ a nedokážeš se dohodnout, tato práce asi není pro tebe.
  • Dobrý den, jak se máte? Jak se vám líbí hotel? Přijdete po obědě na aquagym? A co ty, Nelinko, dorazíš odpoledne na pirátský den?  Komunikovat s hotelovými hosty budeš každý den, každou hodinu, každou….
  • Nemáš na aktivitách dost lidí? Buď kreativní! Vymysli něco nového nebo změň čas konání aktivity.
  • Došli ti v miniklubu žluté papíry nebo se ti zlomila raketa na stolní tenis? Buď samostatný a zodpovědný! Zastav se u hotelového managera, informuj ho a požádej o zajištění nových věcí.

A jak taková animace v Česku vypadá?

Máme také fotky!

Registruj se u nás nebo napiš na info@animationpoint.cz.
Klidně můžeš také zavolat na 605 953 776 nebo 774 998 963

Chci se stát ANIMÁTOREM!