Animátor volného času v Česku

Animátor volného času v České republice

AnimationPoint ti kromě animátorských pozic v zahraničí u moře nabízí možnost zažít animaci i doma, v České republice. Ve spolupráci s našimi partnerskými hotely v Peci pod Sněžkou, u Máchova jezera, ve Špindlerovým mlýně a na Lipně ti nabízíme několik volných míst na pozici “allround animátor / animátorka” a “dětský animátor / animátorka”. Pokud máš zájem během zimní sezóny 2021/2022 nebo letní sezóny 2022 nebo také klidně déle zažít něco nového, spoznat obrovské množství nových lidí, pracovat v hezkých 4-hvězdičkovách hotelech u nás a starat se tam o zábavu pro děti a dospělé, dej nám vědět!

Animační program AnimationPoint a Hotel Horizont

Zimní sezóna 2021/2022

AnimationPoint ti nabízí

Pracovní pozice

  • allround animátor
  • dětský animátor

Nevíš si rady s výběřem animační pozice? Podívej se na informace o animátorství a přehled jednotlivých pracovních pozic. 

Jaký je plat animátora v Česku?

Platové ohodnocení animátora volného času během léta je dáno v rozmezí 16 500 – 25 000 Kč za měsíc, v závislosti od pracovní pozice. Zdá se ti to málo? Pozor, zajištěné máš i ubytování a stravování. Během týdne pracuješ 5 nebo 6 dnů, zbytek máš volno. Pokud budeš pracovat v hotelu, kde není zabezpečená strava, bude dosahuje tvoje mzda spíše horní hranice.

V jakém termínu budeš pracovat?

Zimní animační sezóna v Čechách trvá od prosince do března. V některých našich partnerských hotelech je možné pracovat klidně i déle. Konkrétní datumy se líší v závislosti od pozice. 

Ideálně samozřejme je, když může animátor/ka pracovat během celé zimy. Ne vždy to je ale reálné, proto je možné domluvit se také na kratší spolupráci. Pracovní dobu animátora je obtížné definovat, pohybuje se v rozmezí 6 – 8 hodin denně. Každý týden máš nárok na 1 – 2 dny volna. 

Bydlení a jídlo

Ubytování a strava jsou zajištěny ze strany hotelu. Jako animátor budeš mít k dispozici pokoj pro zaměstnance, který se nachází v budově hotela nebo v její blízkosti. Stravování je zajištěné formou plné penze. Snídaně a večeře probíhají v hotelové restauraci, obědy budeš konzumovat v zaměstnanecké kantýně společně s ostatními zaměstnanci hotelu. Některé hotely stravu nezabezpečují. V tom případě máš k dispozici plně vybavený apartmán, kterého součástí je také kuchyň.

Cestovní náklady

AnimationPoint tě do hotelu dopraví nebo ti jízdenku proplatí, a to do 1000 Kč za zpáteční jízdenku. Pokud nemáš možnost odpracovat celú sezónu, příspěvek na cestu bude 500 Kč.

AnimationPoint od tebe očekáva

Jazyková vybavenost

Animátor musí ovládat minimálně anglický jazyk. Velkou výhodou je také znalost němčiny. Jo, také do Česka jezdí hodně Němců a Rakoušanů.

Věk

Minimální věková hranica je daná na 18 let. A tá maximální? Pokud se pořád cítíš animátorem, klidně se ozvi.

Časová dostupnost

Lipno (2 animátoři)

28.1. – 20.3.2022 (nebo alespoň 1/2 termínu)

Nemůžeš pracovat 2 - 3 měsíce?

Není to ideál. Pokud ale máš s prací animátora zkušenosti, dej nám vědět, něco vymyslíme.

Vlastnosti animátora

  • Pokud chceš pracovat s dětmi, měl bys být schopen zabavit je 2 hodiny před a 3 hodiny po obědě.
  • Pokud chceš pro hosty organizovat aktivity jako stretching nebo aquagym, měl bys vědět, že biceps není sval na lýtku.
  • Chceš si s hosty zahrát badminton nebo uspořádat turnaj ve stolním tenise? Bylo by dobré kdybys věděl, že tyto sporty se hrají přes síť.
  • Pracovat budeš po dobu 3 měsíců ještě s dalším animátorem / animátorkou. Budete taky sdílet společný pokoj. Pokud jseš konfliktní typ a nedokážeš se dohodnout, tato práce asi není pro tebe.
  • Dobrý den, jak se máte? Jak se vám líbí hotel? Přijdete po obědě na aquagym? A co ty, Nelinko, dorazíš odpoledne na pirátský den?  Komunikovat s hotelovými hosty budeš každý den, každou hodinu, každou….
  • Nemáš na aktivitách dost lidí? Buď kreativní! Vymysli něco nového nebo změň čas konání aktivity.
  • Došli ti v miniklubu žluté papíry nebo se ti zlomila raketa na stolní tenis? Buď samostatný a zodpovědný! Zastav se u hotelového managera, informuj ho a požádej o zajištění nových věcí.

A jak taková animace v Česku vypadá?

Máme také fotky!

Chceš se stát ANIMÁTOREM a prožít skvělou animační zimu 2022?

Registruj se u nás nebo napiš na info@animationpoint.cz.
Klidně můžeš také zavolat na 605 953 776 nebo 774 998 963