Animátor Honza: Léto, na které nikdy nezapomenu!

Animátor Honza: Léto, na které nikdy nezapomenu!

On 8 března, 2017, Posted by , In Zkušenosti animátorů, With No Comments

Ahoj všichni budoucí animátoři,

jsem rád, že se s Vámi můžu podělit o svoji zkušenost s animátorstvím v létě 2016.

V květnu 2016 jsem odmaturoval a už jsem nechtěl zase celé prázdniny sedět na zadku, a tak jsem se rozhodl, že zkusím animátorství. Prošel jsem všechny možné weby, kde nabízejí práci animátora pro různé cestovky apod., ale AnimationPoint mi přijde nejlepší, už kvůli tomu, že neupřednostňují pouze hosty jedné cestovky, ale všechny stejně. K tomu všemu nabízí super destinace, kam se podívat, super podmínky pro všechny, a následně, kdy jsem podstoupil pohovor, jsem zjistil, že to vedou i super lidi. A tak to díky nim vyšlo – léto 2016 jako animátor!

15. června 2016 jsem odletěl do Řecka na ostrov Rodos. Samozřejmě jsem určitě jako každý měl svoje pochybnosti, říkal jsem si, jak zvládnu ty 3 měsíce bez rodiny, přátel, svých milovaných Čech? Hned po příletu mě na letišti vyzvedl můj vedoucí animátor. Ani ne po půl hodině jsme přijeli do hotelu a vše ze mě opadlo. Bylo to super. Ten pocit, být 18ti letý, v cizině, na vlastní pěst. K nezaplacení.

Animátor Honza v miniklubu

Druhý den ráno proběhlo seznámení s celým animačním týmem a po poradě, která u nás probíhala každé ráno, jsem se odebral na svoje místo působnosti – GRECOLAND – aneb dětský klub. Spolu se mnou pracovali ještě 3 animátorky. Každý z nás měl na starosti jiné aktivity, při kterých jsme s dětmi užívali moře, bazénu, sluníčka a bylo to super. Měli jsme dopolední i odpolední program – hledání pokladů, plavání a tobogány, stavění hradů z písku, hledání mušlí, fotbálek pro kluky a korálky pro holky, včetně vymezení času na tzv. – tasty corner, což byla hodina a půl, kdy jsme všechny děti, které byli s námi v dětském klubu brávali na oběd do speciálně připraveného bufetu, kde měli na výběr ze spousty dětských jídel.

Animátor Honza po večerní show

Každý večer jsme měli speciální program, a naším úkolem bylo připravit vše tak, aby to pro hosty byl co nejpříjemnější. Připravovali jsme různé věci okolo hudebních, tanečních i divadelních vystoupení. Každý týden jsme měli tři animátorské show, kde vystupoval celý náš animační tým. Na každou z těchto show jsme tvrdě dřeli, někdy i do 4 do rána, ale potom, když jsme viděli, že jsou hosté spokojení a že se nám dostává i chvály, bylo to jako pohlazení po duši, opravdu hrozně fajn pocit.

V červenci a v srpnu, právě uprostřed sezóny jsme pořádali i full moon beach party, kdy jsme spolu s hotelovými zaměstnanci připravili taneční parket, podium a příjemné posezení na pláži před hotelem, kde se odehrával celý večerní program. Každý večer po ukončení disco party, která následovala po večerním programu, jsme vše uklidili a v případě, že jsme měli nacvičovat novou show, přestěhovali jsme se všichni do divadla a cvičili. Po cvičení jsme nasedli do aut a odjeli do našich apartmánů, které jsmě měli asi 2 km od hotelu.

Honzův animační tým po večerní show

Práce animátora není jen o tomto pracovním nasazení, ale i o spoustě skvělých věcech. Upřímně bych vám všem chtěl říct, že léto 2016 je pro mě létem, na které nikdy nezapomenu. Díky všem lidem v AnimationPoint a jejich řecké partnerské společnosti, jsem se ocitl na místě, odkud jsem si přivezl neskutečné znalosti, zlepšení ruštiny a angličtiny. Skvělé zážitky ze svých days off, kdy jsme s ostatními procestovali celý Rodos od severu až k jihu, zkušenosti s prací v mezinárodním kolektivu lidí, odkud jsem si přivezl minimálně dvě dlouhodobé přátelství – moje bývalá spoluanimátorka mě už při příležitosti vysokoškolského programu ESN navštívaila tady v Praze.

Takže pokud si myslíš, že to je práce pro tebe, a já věřím, že ano, tak neváhej a určitě přijď na casting AnimationPoint a užij si novou sezónu jako animátor! Opravdu to stojí za to!

Honza

Chci se stát ANIMÁTOREM a být jako Honza!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *