Animační klubový tanec – určitě tě bude bavit!

Animační klubový tanec – určitě tě bude bavit!

On 14 ledna, 2015, Posted by , In O práci animátora, With No Comments

Určitě víte, že úkolem animátora je bavit lidi! K zábavě neodmyslitelně patří i tanec a my se dnes budeme věnovat právě animačním resp. klubovým tancům. Co to vlastně je, kdo a kdy je tancuje, jak jsou náročné a proč jsou tak oblíbené? Přesně to ti dnes vysvětlíme! Na konci příspěvku tě čeká i skvělé video!

1. Je to celé o zábavě!

Ano, zas a znova! Klubový tanec nebo “clubdance” není, jak možno z názvu plyne, tanec na diskotéce v klubu. V souvislosti s animací máme na mysli něco jiného. Klubák je jakýsi oficiální tanec celého animačního týmu. Umí ho zatancovat každý animátor – profesionální taneční animátor, šéfanimátor i sportovní animátor s tanečním antitalentem. Každý animační tým má svůj tanec, který je sestaven z jednoduché choreografie a ve většině případů se tančí na velice chytlavou a rytmickou hudbu. Celý tanec má navodit hezkou letní atmosféru a přilákat hosty, aby si ho zatančili také!

2. Interakce ANIMÁTOR + HOST

Jak jsme již naznačili, animační klubový tanec tancují animátoři. Co by to ale bylo za animaci bez hostů!? Je přirozené, že k animátorům se přidávají i hosté a někdy k tomu ani nemusejí byt dotlačeni. Ideální stav je, když klubový tanec tančí všichni hosté v okolí animačního týmu.

3. Klubák musíš dokonale ovládat

Představ si, že dorazíš do destinace, absolvuješ svoji první animační aktivitu a po ní se bude tančit klubový tanec. Na aktivitě byla spousta lidí, kteří si teď chtějí klubák společně s animátory zatančit – ale ty ho ještě dokonale neumíš. Nejspíš se budeš cítit trapně i ty (lidé se dívají a ty jenom koukáš na kolegy a snažíš se podle nich opakovat taneční kroky) a když se na tebe bude dívat tvůj šéfanimátor nebo někdo z managementu hotelu, asi nebudou moc nadšení. Jsi přece vizitka hotelu! Proto každý správný šéfanimátor dbá na to, aby každý člen animačního týmu dokonale ovládal choreografii klubového tance. Někdy ale na jeho důkladné nacvičování prostě není čas a proto je v tvém zájmu se ho co nejdřív naučit. Jestli si nejsi nějakým krokem jistý, neboj se zeptat kolegy, před lidmi již bude pozdě.

4. Na oběd, odpoledne a večer

Klubák budeš tancovat několikrát denně. Určitě minimálně 2 krát. V některých hotelech klidně i 5 krát denně. Klubový tanec je do animačního programu zařazený v následujících časech:

– před zahájením dopoledních animačních aktivit

– po skončení dopoledních animačních aktivit a Pool Games 

– před zahájením odpoledních animačních aktivit

– zase po jejich skončení

– po hlavní večerní animační show

Konkrétní zařazení je na šéfanimátorovi ale v 99% hotelech se klubáky tančí minimálně po Pool Games a večerním programu.

5. Takhle ANO!

Jak má klubový tanec vypadat? Podívejte se na video, z řeckého ostrova Rodos, v jednom z našich partnerských hotelů. Je na něm hezky vidět, jak šéfanimátor v úvodu zaujme hosty, aby po skončení programu neodjeli, a následně se celý hotelový amfiteátr baví tancem 🙂

Chci vyrazit za animátorstvím a prožít skvělé LÉTO 2020!

Registrace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *