Animační léto v Česku očima Marušky

Animační léto v Česku očima Marušky

On 18 října, 2017, Posted by , In Zkušenosti animátorů, With No Comments

Ahoj všem!

Přemýšlíte o tom, že byste trávili své animační léto trochu jinak? Ne za hranicemi, ale ve své rodné zemi? Kratší dobu, než je u animací v zahraničí vyžadováno? Tak čtete správně! I to je možnost!

Jelikož jsem minulý rok pracovala poprvé jako animátor v zahraničí (mrkni na blog z léta 2016), chtěla jsem si letos vyzkoušet něco jiného a zároveň zjistit, jak to funguje s animací u nás – v České republice. Měla jsem na výběr mezi 2 hotely, které vzájemně spolupracují a to mezi hotelem na Máchovém jezeře či hotelem v Peci pod Sněžkou. Nakonec jsem si vybrala Mácháč a Hotel Port, kde to jasně,..víc žije 😉

Hotel Port a Máchovo jezero panorama

Strávila jsem tam dva skvělé měsíce – červenec, srpen, na které taky budu hodně dlouho vzpomínat! Abych byla konkrétnější, sepíšu, jak co vše probíhalo a jaký je rozdíl mezi animací u nás a v zahraničí.

Na celý český hotel jsme byly ve dvou jako animátorky, tzn., vše jsme si řídily víceméně samy, samozřejmě jsme měly stanovený program, ale nikdy nebyl problém, si ho trochu poupravit či se dohodnout s našimi nadřízenými 😀 Co se lišilo, bylo to, že jsme měly každý den speciálně pojmenovaný (například jako indiánský den, zoo, hawai, olympijský, pirátský apod.) a podle toho jsme se řídily s aktivitami pro děti.

S prací jsme začínaly kolem 9. hodiny, kdy jsme se před tím, na snídani, snažily sesbírat a nalákat co nejvíce dětí na aktuální program dne – na ranní rozcvičku a vzápětí na oblíbenou kreativní dílnu, při které jsme se opravdu nenudily i my, dospělí 😀 V kreativní dílně jsme vyráběly podle toho, jaký byl den. Například každé úterý byl indiánský den, tzn. děti si s naší pomocí vyrobily indiánské čelenky a jiné. Společně jsme se shodly na tom, že jsme materiálu v hotelu bylo opravdu dostatek, takže jsme různě experimentovaly, což se dětem opravdu líbilo a tak odcházely a přicházely vždycky nadšené.

Po 2 hodinách jsme se přemístily na místo, kde měla probíhat půlhodinová aktivita pro dospělé (oblíbené šipky, ping pong, bowling, lekce tance, pétanque). Často ale nám tato aktivita odpadávala, protože většině Čechů se moc do toho nechtělo 😀 Poté jsme měly po obědě 3-hodinovou pauzu, ve které jsme se většinou vracely na svůj pokoj, odpočinout si před odpoledními aktivitami. Od půl 3 jsme byly zase zpátky, na místě činu, kde nás už většina dětí vyhlížela a čekala, tak nebylo divu, že jsme se zpátky vrátily k dětským odpoledním aktivitám – stavění hradu či zvířátek z písku, hraní her, dětská olympiáda, nacvičování scének, tanců pro večerní program, hledání pirátského pokladu s následnou odměnou, a nejoblíbenější nakonec – malování na obličej!

Co jsem nejvíce ocenila, bylo to, že nám hotel poskytnul spoustu využitelných voucherů, a to nejen pro děti, ale i dospělé. Takže za každou činnost jsme někoho něčím odměnili, což si opravdu udělalo obrovské plus pro hotel a samozřejmě i pro nás, animátorky. Byly to vouchery typu: zapůjčení elektrokola, paddleboardu, sekt šampaňského, vína pro dospělé, bowlingová dráha, belgická čokoláda, čokoládová pralinka, nanuk, capuccino apod.

Odpolední aktivitě s dětmi se nám kryla s odpolední aktivitou pro dospělé, což byl většinou volejbal nebo vodní polo, a tak jedna z nás odběhla a trávila čas s dospělými. A poslední aktivitou, když nepočítám minidisco, byl aquagym pro dospělé. Vše záleželo taky na nevyzpytatelném počasí na severu, takže tady jsme většinou nikdy nevěděly předem, co, jak a kde bude.. Ale přesto jsme se snažily vše dělat venku, pokud to jen šlo, kde bylo většího prostoru, možností a samozřejmě, čistého vzduchu 😉

Následně jsme měly čas sebe připravit na večeři a večerní minidisco, které probíhalo vždycky od půl osmé do osmé a se kterým jsme i náš den ukončily a se všemi se rozloučily. Tam jsme se pořádně vyblbly se všemi dětmi na různé písničky, od českých až po zahraniční 🙂

Co se týče hostů, většina z nich byli Češi, Belgičané, Němci, Holanďané, takže pokud byste nechtěli s těmi cizími jazyky zaotálet i přes ty prázdniny, tak tady máte taky slušnou šanci si “zašprechtit”! 😀

Hotel se o nás staral přímo pohááádkově, jinak to popsat ani nejde! Jídlo bylo vynikající, přece jenom česká kuchyně je česká kuchyně. 😉 Kromě toho každé úterý bylo venkovní grilování a v pátky měli hosté zajištěnou večeři na lodi, což bylo taky parádní!

A personál jakbysmet! Někdy jsme ani nevěřily, co pro nás byl schopný všecko udělat! Co jsme ale stejně nejvíce měly rády a ocenily, bylo to, když za námi přišel nějaký host (dospělý/dítě), a dal nám žlutou kartičku pojmenovanou “sluníčko”! Karta s věnováním “pro” (například animátorku Marušku 😀 ) a “od”, za to, že jsme dotyčnému/dotyčné nejvíce zpříjemnili pobyt!

Celkově tuto moji sezonu hodnotím jako opravdu povedenou! Bylo to pro mě o dost jiné než v zahraničí. Více organizovanější, přehlednější, klidnější, uvolněnější, bez méně stresu. Na rozdíl jsem ale občas postrádala ten pravý animátorský shon, večerní show, moře, více cizinců, život v jiné zemi. Ale každé má něco do sebe! Jsem opravdu ráda, že jsem si letos vyzkoušela tohle!! Cítila jsem se tam opravdu dobře, až jsem si chvilkami říkala, že se mi opravdu nechce domů.

Kdybych se ale měla rozhodnout, zda si příště vyberu animaci v Česku či v zahraničí, řekla bych vám, že sama nevím. Obojí bylo velkou zkušeností, a já bych,.. jako typická Váha, byla nejradši na obou místech! 😀 Uvidíme, co čas přinese a jak se rozhodnu! Každopádně i do příště se můžete těšit na mé aspoň krátké (…a věřte, že opravdu krátké, protože zážitků je opravdu hodně!!) vyprávění z animační sezony! 

Tak doufám, že jsem Vás aspoň trochu naladila, co?!

S pozdravem

Maruška!

Chceš taky pracovat jako animátor v Česku?

Jo! Chci se dozvědět více informací!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *