Animátorka Marie: ANIMATION IS FAMILY, ANIMATION IS LIFE!

Animátorka Marie: ANIMATION IS FAMILY, ANIMATION IS LIFE!

On 14 února, 2017, Posted by , In Zkušenosti animátorů, With No Comments

Ahoj budoucí animátoři!

Těmito slovy a samozřejmě i pár fotkami bych se s Vámi ráda podělila o moji dosavadně největší zkušenost života!

V červnu roku 2016 jsem dostala pracovní nabídku vycestovat POPRVÉ jako animátor na Krétu. Samozřejmě jako každý by měl v této situaci – opustit svou zemi, své zázemí, svou rodinu, své přátelé na delší dobu, jisté obavy, jistý strach. Každopádně tyto obavy mě opustily ihned po příjezdu na místo. Když jsem uviděla už můj komplet animační tým, sledovala jejich aktivity po celý týden, jejich přirozenost, energičnost, odhodlanost, vstřícnost, ochotu, optimismus, radost.., věděla jsem, že TO JE TO, CO HLEDÁM A TO JE TO, CO JE I PRO MĚ.

Samozřejmě že začátky byly nejtěžší, jelikož člověk se musí naučit a podřídit plno novým věcem. At už mluvit cizím jazykem, naučit se novému režimu, stylu, novým aktivitám, tak i trénování ve svých volných přestávkách nebo v noci. Ovšem tohle jsou typické začátky. ZAČÁTKY ČEHOKOLIV! Jelikož vždycky, když chceš s něčím novým začít, tak hold musíš zatnout zuby a obětovat více času pro to. Přesto jsem na to byla,.. a možná že i víc než připravená díky školení od AnimationPoint, za což jim obratem ještě jednou chci poděkovat 😉 

Postupem času, jak jsme se všichni poohlédli na svůj první a nejtěžší měsíc, jsme se shodli na tom, že i ty první měsíce byly nejlepší a nejvíce zábavné.

Já jsem zde přijela jako dětská a fitness animátorka, tzn. přes den jsem se střídala s jednou kamarádkou. A to tak, že jsem vždycky začínala svůj den v miniclubu, přivítala děti, vytvořila jsem si s dětma svůj program a po určité době jsme se vystřídaly, a já mohla odejít na “svou určenou” fitness aktivitu, což byl někdy např. aquagym, stretching, pilates nebo jóga a pak se opět vrátila do miniclubu. Celkově jsem však většinu času trávila já s dětma. Opravdu mi to takto vyhovovalo a měla jsem pestrý program během dne. Neměnila bych 🙂 . Myslím, že opravdu není lepšího pocitu, než když vidíte, jak se děti za Vámi rádi vrací, jak se k Vám mají, jak se s Vámi smějou, jak se s Vámi chtějí vyfotit, když Vám kupují dárečky, píšou Vám, posílají Vám přáníčka, dopisy, zvou Vás k sobě domů. Tohle je nepopsatelný pocit, který i stále doteď nosím v sobě. I přestože to někdy s němi nebylo nejlehčí, mně to za to stálo!

A jestli rád dostáváš poklony od lidí, pak je animátorství tím pravým pro Tebe! Přes den budeš neustále dostávat pochvaly nejen od místních pracujících, ale především od hostů! Ti Tě totiž od rána do nevidím můžou bedlivě sledovat a věř, že každý druhý host Tě bude za něco obdivovat a bude před Tebou smekat! Ano, opravdu tomu je tak, .. a proč? Přes den jsi jim neustále na očích, vidí to, jak pořád něco děláš, jak komunikuješ, jak se tváříš, jak působíš, zatímco oni si v klidu vychutnávají svou dovolenou 🙂 . No a večer, když máš tu největší příležitost, nejčastěji po Vašem večerním programu, poznat hosty “tvého” hotelu 🙂 . Opravdu jako animátora Tě zná tady každý, takže je tím nejmenším problémem, navázat s lidmi svůj kontakt. Hodně lidí chce o Tobě něco víc vědět, znát se s Tebou, kamarádit se.. Mé večery byly zejména taneční a pak příjemně uvolňující u “pokecu” s lidmi. Na mnoho večerů jen tak nezapomenu. Kolikrát jsem se nasmála, zakecala s lidmi, že i po celém pracovním a náročném dni jsem zůstala s němi po odpracované době a málem zapomněla jít do postele. 😀 .  Ani se mi snad nestalo, že bych se tam seznámila či setkala s vyloženě nepřející, nesympatickou či ignorující osobou. Nejkrásnější na tom je, že i doteď jsem s plno Němci, Angličany, Italy v kontaktu a slíbili jsme si navzájem, že se jednou navštívíme. Už já sama nějaké plány mám. To je i další výhoda animátorství. Člověk má takhle “otevřená vrátka do světa”, má více příležitostí a možností nakouknout a poznat jiný svět, jinou mentalitu země a lidí. Co však nejvíce na animátorství oceňuji, je to, že pokaždé, když jsem ulehla do postele ať už s jakou náladou či pocitem, tak jsem se vždycky ujistila, že třeba právě já jsem ten dnešní den udělala někomu hezčí, příjemnější, lépe řečeno, vytvořila mu jedinečnou a nezapomenutelnou dovolenou. My máme tady být pro ně a my to splnili. To mě na tom nejvíce těšilo.

Nikdy není nic růžové, jednoduché, či bez problému. I já jsem se setkala s pár takovými pernými chvilkami. Ale tohle se hold stává v každé práci a díky takovýmto chvílím se právěže člověk stává silnějším, více odolnějším a nese si s sebou zkušenosti do dalších “temných” či opakujících se chvílích..

Není dne, abych si nevzpomněla na své krásně prožité letní prázdninové dny či si je nějak nepřipomněla, nevybavila. Tím mám na mysli, že často si prohlížím fotky a videa z těchto dnů a často přemýšlím, proč se pořád tak nad tím ohlížím. A proč? Jednoduše protože mi to chybí. Věřím, že si někdy animační sezonu ještě zopakuji, ale i přesto vím, že ta první bude vždycky tou NEJVÍC –  “citovou” a prožitou sezonou.

Jak říkala moje šéf animátorka: “Nikdy se nevzdávej, ať už je to jakkoliv těžké. Vždycky Tě to posílí.” A měla pravdu. Přijela jsem taaakhle malá a odjela jsem daleko silnější a zkušenější. At už v jazycích, či sebe samotné. Animátorství mě udělalo, věřím že, lepším a empatičtějším člověkem. A za to jsem mu vděčná. A vlastně nejen za to. Vytvořila jsem si i tak pevná přátelství, na která nedám nikdy dopustit. ANIMATION IS FAMILY, ANIMATION IS LIFE. Ano, možná to zní přehnaně pro někoho, kdo tohle nezažil, ale animátorství opravdu změnilo můj život 🙂

Tak co, ještě stále váháš? :-))

Maruška

Chci se stát ANIMÁTOREM a být jako Maruška!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *