Animátorka Sarah o animaci: Chci se bavit, žít a poznávat…!

Animátorka Sarah o animaci: Chci se bavit, žít a poznávat…!

On 7 prosince, 2016, Posted by , In Zkušenosti animátorů, With No Comments

Ahoj milí uchazeči a milí animátoři,

opravdu ráda se s vámi podělím o mé zážitky a zkušenosti jako animátorka…

Nebudou to jen bláznivé a veselé zážitky, ale i zážitky plné emocí. Já dělám animátorku už třetím rokem. Ten třetí rok jsem se rozhodla pro něco většího a tak jsem si sedla k internetu a hledala jsem. Narazila jsem na něco jako „AnimationPoint“. ,,Co to je??” Přečetla jsem si veškeré informace a bez váhání jsem se zaregistrovala. O pár dní později mi někdo volal a představil se mi jako Viktor (majitel AnimationPoint). Stačilo mi slyšet Viktora v telefonu a byla jsem si jistá, že to je ono!!!!! Po pár týdnech jsem vyrazila na casting do AnimationPoint,  ovšem jsem ani zdaleka nevěděla co mě čeká. A tím to vše začalo…..

Dostala jsem přidělený hotel na Corfu v Řecku. Moje první reakce byla, že do Řecka mě nikdy nikdo nedostane. Tahle reakce trvala ale jen dvě hodiny, když jsem seděla v Ostravě na studentských kolejích a dívala jsem se z okna dolů, na všechny ty zamračené a znechucené obličeje studentů. V tu chvíli jsem si řekla „Proč ne?“ Nechci být jako většina lidí co tady tak pochodují a jsou znechucení. Chci se bavit, žít, a poznávat…. a samozřejmě si u toho všeho vydělat peníze. Tak jsem po „dlouhýýýýých“ dvou hodinách zavolala zpátky Viktorovi a řekla jsem mu „ Ano jedu!!“

Nechci být jako většina lidí co tady tak pochodují a jsou znechucení. Chci se bavit, žít a poznávat….

Letěla jsem na místo , které vůbec neznám. Neznala jsem nikoho a to bylo to nejlepší. Byl to pocit, že sama ve svém životě zase dělám další krok k něčemu, co mi bude užitečné.

Po příletu na Corfu, mě vyzvedl můj šéf animátor. Byl to Ital, ale mluvil slovensky??? WTF??? Každopádně už to bylo překvapující. Ital, co mluví slovensky. Hned po příletu se dějou věci, které nejsou normální, ale šílené a to i takové drobnosti!

 Hotel, ve kterém Sarah pracovala  Animation selfie v backstage

Postupně, den co den jsem se seznamovala s mým týmem a poznávala jsem ty lidi nejen jako lidi co přiletěli za prací, ale lidi, jako osobnosti. Jejich špatné i skvělé vlastnosti. A tady je první zkušenost, kterou vám práce animátora dá do života. Musíte se naučit vycházet s každým typem člověka ať je to úžasná osoba, nebo psychopat. 🙂 Budete v týmu lidí a budete se to muset naučit ovládat. Budete s těmi lidmi trávit celý ale doslova celý čas. Ať už tři měsíce nebo půl roku. Tak či tak, se tohle naučíte. A tohle je zkušenost k nezaplacení, protože potom dokážete vycházet i s mimozemšťanama. 😀 Já jsem byla v týmu 15 lidí a bylo to opravdu těžké. Ale k čemu dělat lehké věci, které vám nic nedají, než zkusit tu výzvu a překonat ji? Je to něco co vás posune dál. Třeba já….já jsem vystřídala za 6 měsíců asi čtyři spolubydlící a z toho jsem asi dva měsíce bydlela s psychicky nemocným člověkem. Ale kdo to měl na castingu během pár hodin poznat? Každopádně ta osoba už dále jako animátor určitě pracovat nebude. Takže mi věřte, že nic horšího než co jsem měla já na pokoji vás už čekat nebude. Tohle je vyjímečná situace. 😀 A vidíte? Já jsem to zvládla. Stalo mě to hodně nervů a hodně přemýšlení, že pojedu domů. Ale co bych to byla za silnou osobnost se vzdát a nedokončit sezonu? Tohle jsem nemohla udělat. Zatla jsem zuby a zvládla jsem to.

Musíte se naučit vycházet s každým typem člověka ať je to úžasná osoba, nebo psychopat.

Mimo jiné, bylo tady dalších milion úžasných věcí pro které, jsem toho nemohla nechat! 🙂 Pracovala jsem přece u moře. Moje práce byla bavit lidi, komunikovat s lidma a dělat večerní show na pódiu. A to je opravdu pocit k nezaplacení, když stojíte na pódiu a jste hvězda! 🙂

Nácvik večerní show Happy birthday!

Taky jsem měla v týmu 15 různých lidí, kteří byli různé povahy a každý z nich měl něco úžasného v sobě. Další věc – já jsem dělala fitness animátorku, tak mi to jako ženské prospělo 🙂 Každý den cvičit! Ale to je jen takový dodatek. Každopádně zažijete nespočetně zážitků. Nejde to úplně popsat, protože to musíte sami zažít, ale jedno vím jistě. Takovéhle zážitky nezažijete jinak než dělat animátora 🙂 Dá vám to hodně do života. Je to práce , kde jste volný/á a nejste drženi někde v baru jako barmanka, nebo v officu a trápíte se s papírováním. Jste v terénu a žijete úžasný život. Naučíte se další jazyky aniž by jste věděli jak. Samozřejmě každá práce obnáší dobré i špatné chvíle, ale takhle se naučíte ovládat vaši osobnost.

Společná foto    Animátorka Sarah - aquagymSarah a ... :)

Když jsem byla na castingu, bylo mi tam jasně řečeno – žádný boyfriend! Tohle je bussiness a když chcete odletět za práci animátora, je lepší nemít doma někoho kdo za vámi pláče a přemlouvá vás ať zůstanete. Ale to by jste potom neměli zkušenosti. Nepotkali by jste vaši týmovou rodinu a nezažili tolik věcí. Já jsem se smála, když jsem slyšela „žádný boyfriend“ Kroutila jsem hlavou a říkám „TO určitě nehrozí“. No a víte co se stalo? Zamilovala jsem se tam do jednoho animátora! A teď mám krásný vztah, plný šílenosti, zkušenosti a i přesto jsem dělala animátorku a bylo to úžasné. Jsem si jistá, že vás to pošoupne dále v myšlenkách „Proč dělat animátorku“. Protože, tohle co jsem pro vás napsala, je zcela upřímné! Jestli jsi člověk, sebevědomý, vtipný, nadaný, talentovaný nebo třeba jen pořádně ukecaný, který se chce naučit novým věcem, nechce sedět doma u maminky do svých 90ti let a chce poznávat svět, tak je tahle práce pro tebe jako stvořená!! 🙂

PS: I když je tady boyfriend a super zázemí u mojí maminky, tak v tom stejně pokračuju a pokračovat budu 🙂

S pozdravem Sarah 🙂

Podívej se taky 5-minutový sestřih toho nejlepšího z animační sezóny 2016 v podání Sarah! 

Chceš taky vyrazit za prací animátora jako Sarah a prožít skvělé LÉTO 2020 plné zážitků a zkušeností?

Registrace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *