7 důvodů proč vycestovat za animátorstvím bez kámoše

7 důvodů proč vycestovat za animátorstvím bez kámoše

On 13 prosince, 2016, Posted by , In O práci animátora,Rady uchazečům, With No Comments

7 důvodů proč vycestovat za animátorstvím bez kámoše

“Dobrý den, mám zájem vycestovat za prací animátorky do Řecka, ideálně na Krétu. Chtěla bych pracovat v jednom s hotelu s mou kamarádkou. V příloze přikládám naše životopisy. Těšíme se na spolupráci.” Takhle nějak vypadá velké množství e-mailů, které od vás před sezónou dostáváme. Rádi byste vycestovali jako animátoři dva či dokonce tři společně. Trochu dřív jsme se již na našem blogu věnovali tématice vycestování za animátorstvím ve dvojici. V tomto blogu jsme vám vysvětlili, že to není až tak jednoduché, ale na druhé straně možné je všechno. Dnes bychom vás chtěli přesvědčit, že je lepší nechat kámošku doma a nebát se vycestovat samostatně. Sepsali jsme 7 důvodů proč vycestovat za animátorstvím bez kámoše.

1. Poznáte nové kámoše! A dokonce na celý život!

Vaše kámoška nebo kamarád na vás doma počká. Do zahraničí a speciálně za animátorstvím se chystáte určitě za zkušenostmi a novými zážitky! K tomu patří poznávání nových lidí ve vašem věku. Jako animátoři budete se svými kolegy z animačního týmu každý den pracovat, řešit všechny problémy, odpočívat, sedět v baru nebo tančit na párty. S některými budete trávit čas 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Věřte nebo ne, je to dostatečně dlouhá doba na vytvoření si krásných přátelství, které budou trvat dlouhodobě! A člověk nikdy neví, v animačním týmu možná najdete i svou novou lásku. Nebyli byste první a snad ani poslední 🙂

2. Budete se muset spolehnout sami na sebe

Máma, ségra a nejlepší kámoška Klára s vámi v destinaci bohužel nejsou. A možná bohudík! 🙂 Nic vás nepostaví na vlastní nohy lépe než pobyt v zahraničí bez svých nejbližších. Práce animátora vám přináší obrovskou výhodu v podobě zabezpečené stravy a ubytování, to znamená, že o největší problém je postaráno. I přesto zažijete jako animátoři nelehké chvíle (hádka se šéfem, nevydařená večerní show, málo dětí v miniklubu, stížnosti od hostů apod.). Právě v těchto chvílích se ukáže vaše síla! Bude to stát mnoho úsilí, ale těžké chvíle určitě zvládnete a na závěr sezóny se nad vším jen pousmějete. Zároveň budete na sebe neskutečně pyšní, jak jste celou sezónu zvládli – a to i bez nejlepší kámošky!

3. Žádná čeština

Jeden z hlavních důvodů, proč byste chtěli vyzkoušet práci animátora v zahraničí je zlepšení se v cizím jazyce. Tento důvod uvádí ve svém registračním formuláře velké množství z vás. A to je dobře! Přesně o tom animátorství je. Každodenní komunikace v cizím jazyce posune vaše znalosti angličtiny, němčiny, ruštiny a jiných jazyků mílovými kroky dopředu. No a jak se jazyk naučit co nejrychleji? Nebojte se být hozeni do vody! V tomto případě se jedná o úplné vypuštění češtiny. Ano, je to možné. Ale jedině bez vašeho českého kamaráda v animačním týmu. Pokroky v jazyce budou opravdu velké a po návratu do Česka se vám jistě stane, že si dokonce nebudete moct vzpomenout na slovíčka v češtině.

4. Plnohodnotná součást týmu

V případě, že byste přijeli do vaší destinace v dvojici s kámošem resp. kámoškou, zbytek animačního týmu vás přijme jako dvojici a minimálně na úvod budete mít problém dostat se do týmu na 100%. Není to samozřejmě pravidlo, ale stává se to poměrně často. Přirozeně budete se svým kámošem bydlet, trávit společně volný čas, komunikovat v češtině i před ostatními animátory, kteří vám bohužel nerozumí. A to je špatně! Samozřejmě za předpokladu, pokud chcete být v týmu za toho nepopulárního člena, který tráví veškerý čas s kámošem z Česka a nesocializuje se s ostatními, tak je to v pohodě.

5. Kulturní šok

Poznat nové kultury! To je jedna z vašich dalších častých motivací k vycestování za animátorstvím. K tomu bezesporu patří i kulturní šok, který na úvod sezóny přežije velké množství animátorů. No ale jak ho chcete zažít, poprat se s ním a tak se znovu posunout trochu dál, když máte po svém boku kamaráda z Česka? Nemějte strach, kulturní šok je přirozená součást pobytu v zahraničí. Jeho překonání vás obohatí a udělá vás samostatnějším člověkem. Na nové podmínky se postupně adaptujete a sami uvidíte, že k tomu nebudete potřebovat podporu z Česka.

6. Žádná brzda

Nikdo z nás není stejný a tak je logické, že váš český kolega animátor bude jiný než vy. Ať už v práci nebo v soukromí. Uvedeme si příklad: Vy, chytrý, usměvavý a energický animátor, který se snaží pro hosty připravit vždy super program. V práci se nezašíváte, naopak kontakt s hosty vyhledáváte. Přišli jste si to přece užít, a to i pracovně. Na druhé straně stojí váš český animační kolega. Ten se v práci ukáže jako velký flákač, který si během pracovní doby rád odpočine. Když nemusí, s hosty se nebaví a každá jeho aktivita začíná o 5 minut později a končí 5 minut před tím než by měla. Negativita, který tento člověk ze sebe chrlí je obrovská. No ale jste kámoši, nebudete se přece hádat. Myslíte si, že vás tento kámoš nepotáhne animačně dolu? Omyl! Buďte si jist, že tento člověk se vás bude snažit stáhnout na jeho flákací úroveň. Ale to vy nechcete, přišli jste přece pracovat a bavit se! Pozor tedy na vašeho kamaráda, který vás v práci může zabrzdit a tak vám znepříjemnit celou sezónu.

7. Nový život! Vychutnávejte si přítomnost!

Máte day off, sedíte na pláži a vychutnáváte si nádherný západ slunce. Vzpomínáte na to jak se váš kámoš na základní škole pomočil nebo jak jste se opili na vašem společném maturáku. Nechte toho! O tom se přece můžete bavit doma po vašem návratu. Vycestovali jste přece abyste zažili nová dobrodružství, zlepšili se v jazyce, získali další zkušenosti do vašeho budoucího života a především poznali nové lidi! Bavte se přítomností a užívejte si každý jeden den naplno, ať už pracujete nebo máte day off. No a nejlepší způsob jak na to? Nechat kamaráda doma a vycestovat samostatně 🙂

A co vy milí animátoři, napadají vás další důvody, proč nechat kámoše doma a vycestovat bez nich? Napište nám je na info@animationpoint.cz, budeme moc rádi.

Chci vyrazit za animátorstvím a prožít skvělé LÉTO 2020!

Registrace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *