Do destinace ve dvojici?

Do destinace ve dvojici?

On 14 února, 2022, Posted by , In O práci animátora,Rady uchazečům, With No Comments

Update příspěvku ze dne 15.2.2022 (původní příspěvek 14.2.2015)

Ahoj, dnes jsme si připravili krátký, ale důležitý příspěvek. Výběr animátorů na letní sezónu 2022 je v plném proudu a mnozí se nás ptáte, jestli je možné vycestovat ve dvojici – se svou láskou, nejlepší kámoškou nebo dokonce s pejskem. To poslední vyloučíme ihned na úvod. Pejsek, kočka, had, želva, králíček – bohužel, není to možné. Neděláme si srandu, fakt máme takové dotazy.

Šance, že vycestujete ve dvojici (s člověkem 🙂 ) tady je, ale není to tak jednoduché. Dnes si vysvětlíme proč tomu tak je.

Musíme vás oba dva vybrat

První a základní podmínkou je projít našim výběrovým procesem tzn. absolvovat úvodní telefonát, projít online části castingu a uspět na Animačním dni D. Uspět musíš ty a také tvůj “animační kolega”. Velké množství z vás chce vycestovat až červenci. Těchto pozic ale zas není až tak moc a to ještě víc ztěžuje celou situaci. OK, řekněme ale tedy, že oba dva uspějete a váš termín je také v pohodě. Pojďme dál.

Umístnění má někdy v rukou náš partner

A tady přichází první problém. Pokud se plánujete ucházet o animační pozice v mezinárodních animačních týmech (Podcast o rozdílech mezi Hotelovým animátorem a Animátorem pro CK si poslechni TADY), konkrétní umístnění má ve svých rukou náš partner, který vás může umístit do jakéhokoli ze svých hotelů. Z naší strany přichází doporučení, že chcete být pokud možno společně nebo poblíž, které je vzhledem k naším skvělým vztahům s partnery mnohokrát zohledněno, ale nemusí tomu tak být vždycky, někdy jednoduše není jiná možnost a náš partner vás umístí od sebe.

Samozřejmě, že umístění není náhodné, naši partneři vědí, kdo se do jakého resortu bude hodit. Tím chceme říct, že během výběrového procesu nám klidně řekni, kde a eventuálně s kým chceš pracovat. Finální rozhodnutí je však na našem partnerovi.

Pokud se ucházíte o pozice, které máme ve spolupráci s naší českou partnerskou cestovní kanceláří, je tady vyšší šance, že vás do jednoho týmu umístíme. Ale na rovinu, neděláme to rádi. Proč? Pojďme dál.

Proč ale stejně s velkou pravděpodobností nebudete v jednom hotelu?

Předešlé body ještě nevylučují, že vás společně do jednoho hotelu neumístíme. Tak kde je problém? My a naši partneři jsme bývalí animátoři a se vší skromností, jednoduše víme, co je k správnému fungování animačního týmu potřebné.

Tým animátorů musí být soudržný a nesmí se v něm vytvářet skupinky. Představte si, kdybyste dorazili s kamarádem z České republiky, s největší pravděpodobností byste nejvíc času trávili společně. Nebo opačně, dorazíte do destinace a tam jsou již animátoři, kteří tvoří 2 nebo 3 skupinky. Dost těžko by se vám mezi ně pronikalo. Určitě by to mělo vliv na váš pracovní výkon. Samozřejmě, že tomu nemusí být vždycky tak. Proč ale riskovat? 

Představte si, že přijedete se svým partnerem nebo partnerkou. Chcete mít společný pokoj, společný den volna, možná také společné aktivity apod. A přemýšleli jste již nad tím, že s vaší polovičkou bude možná někdo také flirtovat? A co když se rozejdete? Co dál? Poletíte někdo z vás domů? Představte si tu telenovelu. Nebo víte co, raději si to nepředstavujte a poslechněte si, co na to všechno říká animátorka Lucka, která mimo jiného dokázala vycestovat do jedné destinace (ne do jednoho hotela) se svým partnerem a zároveň zažila, co to znamená mít v týmu párovou telenovelu. To nechceš. 

Vyprávění o partnerském životě v destinaci a animační telenovele začíná v 1:09:35

Hlavně se nenech odradit a vycestuj klidně sám

Potřebuješ  nejlepšího kamaráda nebo kamarádku také v práci? Ano, víme, že nám napíšeš, že jste sehrané duo, které se dokonale zná a že zaměstnat vás bude přínosem pro každý hotel. Do destinace ale určitě jedeš s následujícím mottem – “I like meeting new people and new cultures…” že jo?! Nenech se zabrzdit kámošem nebo kámoškou. Co když v posledním kroku couvne? Co když bude chtít po měsíci domů? Možná také zjistíš, že kámoš je sice dobrý ale jako animátor stojí za prd. 

Popřemýšlej nad tím, proč je lepší vycestovat samostaně, je to nejlepší věc, kterou můžeš udělat! A proč? Mrkni na 7 důvodů proč vycestovat za animátorstvím bez kámoše! 

Naše doporučení na závěr

Pokud čteš tenhle příspěvek až sem a pořád toužíš vycestovat ve dvojici, je to v pořádku. Rádi bychom tě ale požádali o následující:

  • Nedávej nám ultimátum – buď ve dvojici v společném hotelu nebo nikam nejdu. Nemáme to rádi.
  • Buď připraven akceptovat také nabídku, kdy budete mít umístnění alespoň v jedné destinaci a ne v jednom hotelu.
  • Pokud chceš vycestovat s kámošem nebo kámoškou, fakt si nalejte čistého vína (klidně doslova) a popovídejte si, proč vlastně chcete být společně? Vždyť se následně znova uvidíte. Vážně to nezvládnete bez sebe?
  • Pokud chceš vycestovat se svým partnerem nebo partnerkou, buďte na 100% přesvědčeni, že vycestovat za animátorstvím je touha vás obou. Často se stává, že vycestovat za animátorstvím chce jen jeden z páru a ten druhý je do toho tak trochu namočen.

Chci se stát ANIMÁTOREM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *